http://www.motonet.fi/fi/tuote/478919/JVC-CS-ZX640--Autokaiutinpari-350w etu sekä takaovista lyötyy tälläset kaiuttimet niin minkälainen vanhvistin on hyvä ? ja eiks se kytketä saman lailla kuin kytkettäisiin subwooferiin ?
minkälainen vahvistin
kjuhioll
1
123
Vastaukset
- BudjettiHifisti
Joku 4 kanavainen jossa hpf eli matalien suodatus niin että saat matalimmat bassot näiltä pois ja toistettua subilla. Myös 2 kanavainen käy joka pystyy 2ohmin kuormaan, sit lyöt saman puolen kajarit rinnan siihen vahvistimen liittimiin. 4 kanavaine parempi enenpi säätö mahdollisuuksia.
Kytkentä samanlainen joo kuin subin vahvistin eli virrat akulta sulake väliin, maa vahvarista runkoon, heräte radiolta, kautin piuhat vahvarilta oviin joka kauittimelle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1492033Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3051737- 931567
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001210Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois781193- 671150
- 251061
- 481007
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73966- 45947