Metalli musiikin ystävät!

Löytyykö täältä henkilöitä, jotka ovat kiinnostuneita metalli musiikista, sen kuuntelemisesta ja sen soittamisesta?

Itse olen kuunnellut metallia monia vuosia ja suosikki yhtyeitäni ovat Arch enemy, Cannibal corpse, Bloodbath, Slayer, Dimmu borgir, Immortal, Nile ja lukemattomat muut.

Olisi mukavaa löytää porukkaa, joilla on samanlainen musiikkimaku. Omassa kaveripiirissäni on hyvin vähän "hevareita".
19104
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

joo kuuntelen erilaisii metalli bändejä ja ain joku huppari päällä ja ketjut roikkuu yms:D vaalee farkkutakki löytyy ja sellast kaikkee... Ois joo kiva löytää joku porukka jonka kaa hengaila ja kuunnella musaa yms. Täl hetkel yhtäkää saman laist kaveria.. Jotenki ei nappais kuunnella pelkästää keskusteluja laukuista yms:D Oon siis tyttö

Äänestä
  • Mahtavaa, harrastan itsekkin tätä "erillaista" pukeutumis tyyliä johon kuuluu ketjut jne. ja saman tyylinen seura kelpaisi kyllä, vaikka se olisikin pelkästään ns. "nettikaveri".

    Äänestä

  • Tietenkin, jos olet kiinnostunu ja löytyy näitä chat sovelluksia kuten kik, whatsapp jne. niin voitaisiin jutella.

    Äänestä

  • joo voitas jossai jutella! laitatko sie jonku paikan ni tuun juttelemaa.. sähköp tai kik ?

    Äänestä

  • Kik:stä tavotat niinkin hölmöllä nimellä ku Gambina666

    Äänestä

Kuuntelen aika paljon metallia. (kuuntelen paljon kaikkea muutakin, mutta "äärimetal" on suosikkigenrejäni)
Parhaita metal-bändejä mielestäni ovat ainakin Burzum, Stam1na, Turmion kätilöt, Kuolemanlaakso ja Hail spirit noir.
Mitään varsinaista hevarimuotia en edusta. Tyydyn mustaan huppariin, mustiin verkkareihin ja mustiin kenkiin.

Äänestä
  • Kai sun verkkareis on 3 raitaa??

    Äänestä

  • Ei rammstein oo edes metallia vaan intrustial, lopetin sen kuuntelun tyystin, kyllästyin.. turmion kätilötkin on intrustial, en kuuntele sitä, enkä oo koskaan kuunnellutkaan, enkä kuuntele.. deicide morbid Angel Death, maailman kovimmat..

    Äänestä

täältä löytyy :D kuuntelen juuri noita samoja, niiden lisäksi vielä kaikea 80 luvun suomi thrashia ja black metallia mm. burzum, taake, gorgoroth etc

Äänestä
  • Toki itelläki menee melkei kaikki eri alagenret, on vaa tullut viimeaikoina kulutettua enemmän deathiä

    Äänestä

Judas Priest , Accept , Iron Maiden, AC/DC , Rainbow, Whitesnake , Deep Purple jne... tää on sitä hyvää metallia.

Äänestä
  • Aivan oikein, vanhan luokan metallia, lisäks viä led zeppelin, black Sabbath..

    Äänestä

AC/DC, Ironmaiden, (lasketaanko rammstein?) En oo varsinaine asiantuntija :D

Äänestä

Aijaijai. niin paljon hyviä bändejä :DD Itse kuuntelen lähes kaikkia metalli genrejä mutta mikään ei voita niitä raskaimpia ;D

Äänestä

Acdc on ainoo sellane kunnon rockbandi mistä pidän. Tykkään myös esim. Imagine dragonsista (sekin on rockia)

Äänestä

Koko pienen ikäni kuunnellu metallia. :D Ja jos bändejä heitellään nii Hypocrisy, Pain, Bloodbath, Ajattara, Insomnium ja Aeon nyt tuli ainaki näi ensimmäisenä mieleen.

Äänestä

Slipknot ja lamb of god, siinä parhaimmistoa

Äänestä

Rammstein on se paras bändi!! <33
Ja "masamasalle" tiedoksi Rammstein on metallia

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Belyah kirjoitti:

Löytyykö täältä henkilöitä, jotka ovat kiinnostuneita metalli musiikista, sen kuuntelemisesta ja sen soittamisesta?

Itse olen kuunnellut metallia monia vuosia ja suosikki yhtyeitäni ovat Arch enemy, Cannibal corpse, Bloodbath, Slayer, Dimmu borgir, Immortal, Nile ja lukemattomat muut.

Olisi mukavaa löytää porukkaa, joilla on samanlainen musiikkimaku. Omassa kaveripiirissäni on hyvin vähän "hevareita".

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu