MOI!!!!!!!!!!!!!!!!

vietnam

Phan Thiet, Mui Nen hotelli Sunny Beach Resort onko kukaan ollut siellä?kertokaa pai
kasta matka sinne maaliskuulla,,,,

8

568

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • S.B

      Hotelli hyvä,oltiin 2v sitten.Nyt on myös rakennettu uusi hotellin puoli.Aamupala riittävä,henkilökunta ystävällistä.Uima-allas kiva ja pieni poreallaskin löytyy ja allasbaari,ranta ihan vieressä.Tykättiin kovasti.

    • traveller5

      Siis tammikuu 2017 ;)

      • traveller5

        Olemme menossa 1/2017.Onko uudempia kommentteja. Esim. rannasta?


    • LMP2016

      Me ollaan menossa Phan thiettiin sitten maaliskuussa 17. Tulkaa kertomaan kokemuksia reissusta :--)

    • lomalle2017

      1/2017 kanssa lähtö kyseiseen hotelliin. Viimeksi olin Phan Thietissä 2011 en kyllä tässä hotellissa mutta siellähän on kaikki saman kadun varrella eikä mikään hotelli kovin huonolle näyttänyt. Youtubessa on montakin videonpätkää Sunny Beach Resortista.

    • Triplakuitti

      Tän vuoden tammikuussa oltiin. Hyvinä puolina runsaat aamiaiset, joissa useita eri vaihtoehtoja keitoista lämpimiin ruokiin ja hedelmiin. Helppo lähteä paikallisbussilla Phant Thiet:iin. Ranta hotellin kohdalta ok ja siisti, rantatuolit ja vartija, vesi sameaa. Jos tykkää leijasurffauksesta on sellaiseen oiva paikka, tuulee. Huone riittävän kokoinen ainakin meille, oltiin päärakennuksessa yläkerroksessa. Sitten miinukset. Siivous vähän summittaista ja sinne päin, ei mikään 4 tähden meininki ollut, vaikka sellaisena silloin kaupattiin. Lämmintä vettä ei tullut, joten suihkussa käydessä meinasi vilu tulla. Valitettiin ja korjaajakin kävi, mutta eipä se mitään auttanut. Jotain purevia hyönteisiä oli suihkutiloissa. Hotellin ravintolassa käytiin yhdellä illallisella, joka oli kyllä karmea eli en suosittele (kana&riisi). Parempi lähteä kylille syömään jonnekin. Laskuihin voi tulla ylläreitä eli jos ei halua tyhjästä maksella niin tarkkkana. Venäläisten turisteja ei voinut olla huomaamatta, vaikka kuulema vähän niitä olikin. Turistialueen ulkopuolella rannat täynnä muoviroskaa, rikkinäisiä verkkoja ja ties mitä. Me pidimme huolen, että omat roskamme eivät luontoon putoilleet. Tosin jätehuolto oli puutteellista, joten tiedäpä sitten minne roskiksiin viedyt roskat lopulta tyrkätään...

      Lämmintä oli kivasti, mutta kannattaa ehkä illoille olla jotain pitkähihaista :). Ja hotellin henkilökunta oli tosi auttavaista mm. bussin varailuun liittyen (tummat puolipitkät hiukset omaava nainen, jolla oli silmälasit, ainoa joka osasi hyvin englantia oli erityisen auttavainen. Saa kertoa terkkuja ;) ). Mui Ne on aikalailla turistimesta, mutta kun lähtee esim. Phan Thietiin ei välttämättä länkkäreitä ole näkyvillä ja paikalliset tulevat jututtamaan. Hankala vaan, että he eivät osaa englantia (jokunen toki auttavasti). Mukavaa lomaa!

      • lomalle2017

        Olitteko aurinkomatkojen reissulla? Mites kun esim booking.comissa mainostetaan että kyseisessä hotellissa minibaarin sisältö kuuluu hintaan? Kuuluiko teillä?


      • Triplakuitti

        Oltiin ja ei kuulunut silloin minibaari hintaan. Oli kyllä complimentary vedet huoneessa ja instant kahvit, sekä hygieniatuotteet. Meillä huoneena oli superior tai joku vastaava :).


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      8
      990
    2. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      125
      946
    3. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      929
    4. 51
      855
    5. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      85
      782
    6. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      42
      756
    7. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      701
    8. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      142
      670
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      55
      625
    10. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      556
    11. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      95
      551
    12. Kumpi tästä nyt

      Teki niin vaikeaa?
      Ikävä
      60
      514
    13. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      52
      501
    14. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      35
      487
    15. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      48
      439
    16. Teini kuolema

      Jatketaan uudestaan kun poistettu eka aloitus.
      Kajaani
      21
      436
    17. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      24
      420
    18. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      31
      413
    19. Mnot, miksi sinulle on tärkeää solvata uskovia?

      Onko sinulla joku katkeruus tai peräti viha heitä kohtaan? Kirjoituksesi nimittäin tihkuvat katkeruutta ja vihaa uskovi
      Luterilaisuus
      246
      408
    20. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      31
      394
    Aihe