Tukari haastattelu

tyttöneeen14v

Joo siis hain ite tukioppilaaks ja nyt tuli wilmaa viesti et mul on sit se haastattelu täs lähiaikoina ja tuli vaa kauheet kuumotukset ku luin sitä viestii DD:: Ja se kestää 15 min se haastattelu.. mut siis onks teil kokemusta ja mitä ne yleensä kyselee siel haastattelus ja miten teil on menny se ja jännittikö mennä?

3

1074

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tyttöneeen 14, hienoa, että olet hakeutunut tukioppilaaksi! Se on todella hieno ele! Tottakai se riippuu paikkakunnasta ja koulusta, että millaiset haastattelut he pitävät. Kannattaa miettiä valmiiksi vastauksia kysymyksiin: Miksi juuri sinä olet hyvä tukioppilas, parhaat puolesi, kuinka voisit tukea uusia oppilaita.
      Rennosti vaan haastatteluun, ole oma itsesi, älä yritä olla mitään muuta kuin et ole, koska se näkyy pian päällepäin. Peukut sinne sinulle!!! Hyvin se menee!

      Terv. Jyväskylän nettisaappaasta Jassu.

    • Tukari98

      Ai haastattelu? Ei meitä ainakaan haastateltu. Ne ketkä halus, niin pääsi.

    • Bkkl.j

      Meillä siellä kysyttiin lempieläintä ja sitten sitä piti näytellä tms. Meijän koulus o tikari ja oppilaskunta erikseen. =)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa

      Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens
      Maailman menoa
      41
      2983
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      130
      2715
    3. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      187
      2620
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      196
      2285
    5. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      125
      1740
    6. Kristityt kastoiva alunperin upottamalla - upotuskaste annettiin vain uskoon tulleille aikuisille

      Raamatussa on käännösvirhe. Kaste tulisi olla upottaa veteen, jota kreikan sana baptizo tarkoittaa. Aluseurakunta kast
      Kaste
      458
      1179
    7. Nyt mä vihaan sua kyllä

      Jos sä oot oikeasti tämä takana! En ois ikinä susta uskonut! 😠☹️
      Ikävä
      85
      959
    8. Muslimiyhteisö jyrähti - Kova vaatimus Orpolle ILtalehti

      Eiköhän se ala olla aika pistää stoppi noille muslimien vaatimuksille Suomessa ? Ei Suomessa ole pakko oll
      Maailman menoa
      174
      874
    9. Mitä tekisit ensimmäiseksi??

      Jos hänet näkisit kahden kesken!!
      Ikävä
      45
      827
    10. Kievarin pöydät

      Minkä helvetin takia kievarissa on laitettu pöytä laulajan taakse. Siellä huutavat nuoret niin että et omaa ääntäsi kuul
      Suomussalmi
      15
      782
    Aihe