Pornonkatsomisesta hirveet kiellot

Vituttaaniinvitusti

Katoin pari vuotta sitte pornoo ja sit mun äiti halus kattoo mun kännyä (katoin kännykällä) mut sanoin ettei se saa. Mut sitten se sano et otan sun koneen puoleks vuodeks (siis mitä vittua...) oli pakko lainaa kännykkää heti, sit se meni kattoo mun historiaa ja näki et olin kattonu pornoa... Se otti mun kännykän pois sanos et "saat sit vast puhelimes ku sul tulee joku järki päähä" sit se anto mulle tietokonekieltoa vähä yli puol vuotta, nykyää mul on sii kaikkii estoja... Ja kännykkää en viel oo saanu. Siis onko se vittu reilua? Oon 14 ja en omista puhelinta.. Ei se ny nii vakavaa oo kattoo pornoo...

15

820

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • voivituntyhmä

      No hiyon pöllö! Kannattasko kenties ens kerral poistaa sivuhistoria!

      • Hgvnnapuasullevaa

        Keksi semmosii tilanteit mis tarvisit puhelint ilman et selvii toteuta ne ja sit kiristä nii sun vanhempii


    • No pitäisikö ensikerralla varautua paremmin? Kyllä minäkin huolellisesti peitän kaikki johtolangat siitä että olisin käynyt katsomassa pornoa. Ei oo äiti saanut koskaan tietää eikä tule tietämäänkään... toivottavasti :D ja se sivuhistoria kannattaa tosiaan tyhjentää ettei näy sivustot.

      • Niinpä


    • Huijari

      Milläs muute kirjotat tota jos känny ja kone on viety???

      • EtIhanVälkyimmästäPäästä

        Tapahtumasta on pari vuotta ja konekieltoa oli puoli vuotta. Laske siitä niin kyllä tässä tekstissä joku logiikka on.


    • Lolfp

      Sun vanhemmat ei taida tajuta

    • GkxhmJclvlcjsuskh

      Incognito? Anyone?

    • Chromemor

      Ctrl Shift N eli Incognito-tila = Ei sivuhistoriaa

    • 32452345

      Oisko Incognito-tila mitään? Tai sivuhistorian poistaminen? Järkeä saa käyttää

    • Voi saatana ihmiset... eiks oo vähä myöhästä antaa tälle tyypille ohjeita sivuhistorian tyhjentämisestä?

      Mut siis, ota asia puheeks vanhempies kaa ja neuvottele asiast, et ne antas sen kännykän takas. Onha tommone kielto iha järjetön!

      • voivituntyhmä

        Toi oli kaks vuotta sitten, muuten hyvä. Ja kerrotaan siksi että osaa enskerralla varautua.


    • Albert_vitun_Einstein

      incognito-selain

    • kyssäri

      vedätkö vielä käteen

    • Sos

      Toisaalta ymmärrän et vanhemmat reagoi näin, koska pornoa on niin laidasta laitaan ja itseäni oikein ahdistaa ajatella, että tuon ikäinen sisarukseni tai kuka tahansa näkisi jotain ei-niin-tervettä materiaalia. Ja toki porno on hyvin epärealistista, usein alentavaa ja vain epätodelliseen fantasiaan perustuvaan.

      Sitten taas se on aika normaali osa hyvin suuren osa nuorien ja aikuisten elämää. Niin kauan kun se ei ole pakonomaista, ahdistavaa tai muuten haitallista, se on normaali ja hyvä osa seksuaalisuutta. Se olisi vanhempien myös hyvä ymmärtää.

      Mielestäni vanhempien ei kuuluisi rankaista sua ja luoda tilanteesta tollasta "häpeällistä", vaan nimenomaan selittää nämä yllämainitut asiat asiallisesti. Ei oo millään tavalla reilua luoda nuorelle sellainen käsitys että seksuaalisuus olisi jotenkin kielletty tai nolo asia.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      197
      8461
    2. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      169
      5769
    3. Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.

      Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y
      Maailman menoa
      82
      2987
    4. Koska mennään retkeilemään?

      pusi pusi 😗
      Ikävä
      291
      2670
    5. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      180
      2563
    6. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      18
      2513
    7. Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota

      Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v
      Maailman menoa
      620
      2420
    8. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

      Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
      Maailman menoa
      105
      2237
    9. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      30
      1485
    10. Laittaisin whatsuppissa viestin

      Jos olisin täysin varma että se on toivottua vielä kun aikaa on mennyt ja että toivot sitä edelleen.
      Ikävä
      78
      1351
    Aihe