Töitä olisi kaikenlaisten hullujen takia. Esim. (sensuroin pari sanaa tästä lainauksesta, koska tämä ei ole K-18-palsta). Viestipuulla (yhden toisen hullun pakkomielle) ei ole niin kiirettä kuin luotsien ja järjestyksen palauttamisella.
-------
Kotimaiset julkkisjuorut > P***U LOTISEE JA VERI TIRSKUU
P***U LOTISEE JA VERI TIRSKUU
Rajua-naintia
20.9.2015 23:20
Kun Loti nai rajusti takaa
Luotsit takaisin, kiitos
24
274
Vastaukset
- Ei-kai
Miksi takaisin? Sehän olisi järkevää. Koska täällä on tehty jotain tosi järkevää?
- jotain.järkeä.tännekin
Moneen kertaan todettu että luotseista enemmän haittaa kuin hyötyä.
1. Palastat joille eksyy sillointällöin asiaton viesti, voidaan hoitaa ilmiantomenetelmällä
2. Palstat joilla on täysi kaaos, menisi poistokynnys liian pieneksi. Jos esim. kaaoksessa olevalle palstalle "salatut elämät" tulisi luotsi, poistaisi hän taatusti kaikki Simpsoneita käsittelevät viestit- tahallistako_häirintää
Höh, miksi joku kirjoittaisi Simpsoneista Salkkari-foorumille??
- luotsit_takaisin
Tuollaisella nimimerkillä "SiirräTaiKuolet" siis kirjoitit ne Salkkarit-viestit Emmerdale-palstalle? Jo nimimerkki osoittaa, että se oli silloin ollut tahallista häiriköintiä eikä mitään tyhmyyttä, naiivuutta tai ymmärtämättömyyttä.
- a---a
Sinun toteamisillasi ei ole mitään arvoa. Kaltaisesi häiriköt eivät pidä luotseista, mikä on ihan ymmärrettävää.
- MiksiUhkailet
Miksi uhkailet nimimerkkikentässä? Oletko silloin rauhallinen ja onnellinen? Vai saatko jotain muuta tyydytystä (mitä)? Vai uhkailetko, kun teeskentelet olevasi naiivi eli muka uskot, että se on sallittua?
- MissiNiinVaikeaa
Viesti ei tietenkään ole asiallinen, jos se ei noudata foorumin kuvausta ja sääntöjä. Ei auta, vaikka se olisi asiallinen jollain muulla foorumilla (esim. seksistä ja pornosta kirjoittaminen voi olla sallittua vain ikärajallisilla K-18-foorumeilla).
Mikä siinä nyt on niin vaikeaa sinulle? Oletko älyllisesti puutteellinen? - a---a
Olet jankuttanut tuota samaa typerää Salkkaritsitätätä-mantraasi esimerkkinä moderointiallergiastasi ja tehnyt itsestäsi naurettavan jo kuukausia sitten. Pelle.
- Älypuutos-sillä-on
MissiNiinVaikeaa kirjoitti:
Viesti ei tietenkään ole asiallinen, jos se ei noudata foorumin kuvausta ja sääntöjä. Ei auta, vaikka se olisi asiallinen jollain muulla foorumilla (esim. seksistä ja pornosta kirjoittaminen voi olla sallittua vain ikärajallisilla K-18-foorumeilla).
Mikä siinä nyt on niin vaikeaa sinulle? Oletko älyllisesti puutteellinen?Kyllä se on. Siksi sai fudut.
Nyt kirjoittelee sadoilla nikeillä. - Vastaisitko_kiitos
Oletko sinä muka nimeltäsi nykyään "HaluatkoSäkinKuolla"? Miksi et käytä olemassa olevaa nimimerkkiäsi, joka on Pakettiautomaatti ja osoitteesi täällä on [email protected] ? Joitain aiempia nimimerkkejäsi on jo blokattukin. Taidat olla tyhmä, jonka jo nimimerkkisikin kertoo. Miksi väität, että ylläpito on tuota mieltä, että saisit kirjoittaa nimimerkkikentään ihan älyttömyyksiä? Missä niin on väitetty?
Vastasitko tähän, kiitos. "Miksi uhkailet nimimerkkikentässä? Oletko silloin rauhallinen ja onnellinen? Vai saatko jotain muuta tyydytystä (mitä)? Vai uhkailetko, kun teeskentelet olevasi naiivi eli muka uskot, että se on sallittua?" - Vastaisitko_kiitos
Oletko sinä muka nimeltäsi nykyään "HaluatkoSäkinKuolla"? Miksi et käytä olemassa olevaa nimimerkkiäsi, joka on Pakettiautomaatti ja osoitteesi täällä on [email protected] ? Joitain aiempia nimimerkkejäsi on jo blokattukin. Taidat olla tyhmä, jonka jo nimimerkkisikin kertoo. Miksi väität, että ylläpito on tuota mieltä, että saisit kirjoittaa nimimerkkikentään ihan älyttömyyksiä? Missä niin on väitetty?
Vastasitko tähän, kiitos.
>"Miksi uhkailet nimimerkkikentässä? Oletko silloin rauhallinen ja onnellinen?
>Vai saatko jotain muuta tyydytystä (mitä)? Vai uhkailetko, kun
>teeskentelet olevasi naiivi eli muka uskot, että se on sallittua?" - OletkoOnnellinenNyt
Vastaisitko kysymykseen, että tekeekö tappouhkauksien kirjoittaminen sinut onnelliseksi, kiitos.
- a---a
Olet sinä kyllä sekaisin.
- Vaan-oletko-täysjärkinen
Koska ylläpito on uhannut tappaa jonkun?
Sinä se olet! - luotsit.takasin
Vain trollaajat, kuten [email protected] ovat sitä mieltä, ettei tarvita luotseja häiritsemään heidän toimiaan.
- M44A
Jos ylläpito tätä ketjua lukee (mitä epäilen) niin näitä häirikköpankkiautomaatteja on luotsien poiston jälkeen ilmestynyt suunnilleen joka ikiselle palstalle. Mutta on kai oletettava että tällaiseksi sekoiluksi te Suomi24:n haluattekin. Viis asiallisuudesta, säännöistä ja hyvistä tavoista, kunhan häiriköt tuottavat mahdollisimman paljon tekstiä. Quantity, not quality, vai mitä?
- M44A
Helpoin ratkaisu olisi sulkea keskustelualue määräajaksi kunnes homma saadaan toimimaan.
Toki koska nykyjään valbonnan hoitaa YLE niin törkyä tulee kokoajan vain lisää - Yandex-
M44A kirjoitti:
Helpoin ratkaisu olisi sulkea keskustelualue määräajaksi kunnes homma saadaan toimimaan.
Toki koska nykyjään valbonnan hoitaa YLE niin törkyä tulee kokoajan vain lisääAnnetaan vaan Yandexille vapaat kädet.
- M44A
M44A kirjoitti:
Helpoin ratkaisu olisi sulkea keskustelualue määräajaksi kunnes homma saadaan toimimaan.
Toki koska nykyjään valbonnan hoitaa YLE niin törkyä tulee kokoajan vain lisääYLE ei hoida täällä mitään, tolvana. Ja keksi omat nimimerkkisi itse.
- M44A
M44A kirjoitti:
YLE ei hoida täällä mitään, tolvana. Ja keksi omat nimimerkkisi itse.
Hoitaahan. Ihan palstan ekalla sivulla on tiedote asiasta
- vastausta-odotetaan
Suomi24:n ylläpito????
- Anonyymi
Mahdollisimman nopeasti kiitos.
Ylläpidolta puuttuvat taito, kyky ja tietämys.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark1996375Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p2544299"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1423545Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1073367Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m533365Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi492856Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.752417Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon
Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon2432387- 252346
Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?
Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk1001927