Ihana Gotlanti

Käydään joka kesä Gotlannissa paitsi tänä vuonna jäi väliin.
Syynä kylmä kesä . Gotlannissakin satoi paljon.
Kävikö joku siellä tänä kesänä.
2130
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei tainnut käydä ja ihmekö tuo. Kuka nyt hurrilassa viitsii käydä, täh.

Äänestä

Olen käynyt useampi kertoja Gotlannissa. Paikka on muutenkin kiva, mutta ennen kaikkea ihanteellinen fillarimatkailuun, jos haluaa helpohkoja reittejä, hyvän liikennekulttuurin ja toimivat palvelut. Suosittelen.

Olen yleensä ajanut mennen tullen Tukholman kautta, mutta viimeksi kokeilin Gotlands Flygin lentoa takaisin päin Toimi oikein mainiosti.

http://www.gotlandsflyg.se/sv/destinationer/sommartrafik/

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sirulis kirjoitti:

Käydään joka kesä Gotlannissa paitsi tänä vuonna jäi väliin.
Syynä kylmä kesä . Gotlannissakin satoi paljon.
Kävikö joku siellä tänä kesänä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu