Eikö saa Tokmanniin kassahenkilöitä töihin?
Tässäkin yksi kassa (jossa hapannaama)vaan toiminnassa ja kauhee jono asiakkaita....
Tässäkin yksi kassa (jossa hapannaama)vaan toiminnassa ja kauhee jono asiakkaita....
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Ei ole tapana arvostella ketään, mutta jos muija on yksinäinen vanhapiika, niin sitten voin käsittää happamuuden.
onko hyvännäköinen?
Taas yksi Tokmannin kassahenkilöiden arvostelija. Todella aikuismaista. Itse taidat olla malliesimerkki täydellisestä asiakaspalvelijasta. Kannattaa käydä kysäisemässä työpaikkaa niin loppuu naurettava valitus.
Asiakkaan ja häntä palvelevan työntekijän välinen ero taitaa olla hakusessa? Missään muualla Suomessa en ole kohdannut yhtä tympeitä kassatyöntekijöitä kuin Kuhmon Tokmannilla.
Tämä on muuten harvinaisen totta.
Täysin samaa mieltä. Olen kuullut muiltakin mm. Google arvostelusta samaa.
Menin asioimaan iloisella mielellä ja yritin jutella kassan kans niin täytyy sanoa että harvinaisen tympee fiilis jäi.
Iäkkäämpi todella happaman näkönen ammattiinsa kyllästynyt kassa. Ei sovi kassan taakse.
Ei tee mieli asioida Kuhmon Tokmannilla enää.
Aivan...ei siellä osata ees tervehtii,sanoo kiitos ja oleppas hyvä,puhumattakaan iloisesta palvelusta....
Tympeitä kaikki,ei ainakaan ilo asioida...
Jättäkää rauhaan typerät puheenne..
Hankkikaa elämänne omista aivoistanne - jo sitä ylipäänsä on...
Tervetuloa K-Supermarkitiin! Ilo palvelu!
Taitaapa olla valittajalla oma naama norsunvitulla. Sitä saa mitä tilaa.
Muualla asuvana olen vieraillut Kuhmon Makasiinissa/Tokmannilla vain pari-kolme kertaa vuodessa. Palvelu on ollut mielestäni aina asiallista ja ystävällistä.
Ihmettelen sitäkin, että tällaiselle foorumille edes kehdataan tuoda niin vähäisiä teemoja kuin paikallisen liike-elämän yksittäisten asiakaspalvelijoiden ruotimisia. Missä arvostelukyky? Eikö Kuhmosta todellakaan löydy järkeviä, keskustelun arvoisia aiheita keskustelupalstalle?
Ala-arvoinen asiakaspalvelu yhdessä liikkeessä usean henkilön toimesta ja vuosikausia jatkuneena on harvinaisen sopiva keskusteluaihe tälle palstalle. Toki sekaan mahtuu aina joku kommentoija, jolla ei oman kertomansa mukaan ole riittävää kokemuspohjaa asian käsittelyyn - mikä ei kirjoittelua näytä haittaavan.
Niin. Ajatellaanpa asiaa vaikka toisen ihmisen asemassa.
Kaikillahan meillä voi olla huono päivä, sen ymmärrän itsekin asiakaspalveluammatissa.
Raskas työ eikä asiakkaatkaan ole aina asillisia.
mutta tämä tapaus on jo jotain aivan muuta.
Ei ole enää sattumaa että saa joka kerta samassa paikassa huonoa kohtelua. Itse kohtaan ihmiset kuitenkin aina hymyillen ja koitan olla ystävällinen.
Ihmettelen suuresti että tämä kyseinen vanhempi rouva saa vielä työskennellä Kuhmon Tokmannilla kassan takana pilaamassa ihmisten päivän. Iso miinus täältä.
EI JATKOON!
Täyttä potaskaa tuollainen kehuminen. Tässä ei ole kyse yksittäisestä asiakaspalvelijasta. Koko jengi ala-arvoisia örmisköjä.
Venäläiseen tyyliin on hyvä palvella maanmiehiä...
Totta, mutta vain yksi hapannaama, joka on kuitenkin koko ajan esillä ja pilaa koko kaupan maineen.
Hän on ikimuistojen tyttö.
Suukkoja hänelle...
Maine, maine ja vielä kerran maine. Maineen menetystä ne kuhmon yrittäjät pelkää, mikä ei ole todellista. Kuhmossa on niin vähän kauppoja, että porukan on pakko käydä niissä liikkeissä mitä on vaan olemassa.
Miks asiakkaalle pitäis hymyillä jos se on itse naama norsunvitulla menkää välillä itseenne ja ajatelkaa asiaa myyjän kannalta,enkä todellakaan ole myyjä koska suurin osa asiakkaista on mulkkuja.
Kyllä se vaalee pitkähiuksinen neitokainenkin on muka niin hienoo...mutta asiakspalvelu jossain hakusissa....kysyin tässä yhtä kokoa
puserosta,niin tokaisi vaan,siinä ne on kaikki,ei vaivautunut auttamaan,eikä katsomaan...
Mitä ruokaa sinä itse laitat tänään? Voisin käydä kurkkaamassa. Luulenpa ettei se ole minun makuun sopivaa...
Kyllä oli ystävällistä palvelua siltä vaalealta myyjältä vuodeosastolla.Kassoilla olisi parantamisenvaraa asiakaspalvelussa.
Ha. haa, millä vuodeosastolla!!!
Tarkoittaa varmaan vaateosastoa.
Olen tähän saakka saanut ostokseni hoidettettua kyseisessä liikkeessä silloin kun olen sattunut käymään.Ja joka kerta jos olen sattunut kysymään missä jokin tuote sijaitsee on neuvottu paikka mistä löytyy kyseinen tuote.Mulle on ainakin aivan sama mikä ilme jollain henkilöil sattuu olemaan ei vaikuta ainakaan mun ostopäätöksiin... No tänkylän ikärakenteen jokainen tietää ja tällä väestöl ei olo enää muuta tehtävää loppuelämänsä ,kuin kytätä vaikka toisten ilmeitä ja viel enemmän toisten asioita...Piste
Ystävällisiä on myyjät kaupoissa,molemmat silmät saisi kyllä olla näkyvissä myyjällä.
Mikä se oikein on, että työnantajat(erityisesti miespuoliset, ei mikään yleistys) suosivat lähes aina niitä nuoria mukamas niin siveellisiä ja ihanteellisia pitkähiuksisia blondeja tytöntylleröitä. Tosi ulkokultaista! Jos myyjät ois persoonallisemman näköisiä, mutta eivät kuitenkaan liiallisen silmiinpistäviä, kävisi kauppa varmasti paremmin. Kaikkien ei tarvii näyttää samalta.
Älkää välittäkö juoruista ja sotkuista.
Kuhmon Tokmannilla kauniita naisia töissä.
Ruusuja ja suukkoja heille...
Romukauppa koko tokmanni. Hankkivat jostakin sekundatavaraa, ja myyjät samaa sekundaa.
Näille Tokmannin "työntekijöille" riittäisi 5 euroa tuntipalkaksi. Ei sellaisella asenteella voi enempää vaatia.
Unelmoin yötäpäivää yhdestä Tokmannin kassasta!