Kumpaan pitäisi lähteä peruskoulun jälkeen? Jos joku tietää ni laittakaa noitten palkkoja :)
Rekkakuski vai taksikuski?
11
152
Vastaukset
- jakysytääslervolta
Näissä asioissa kannattaa AINA kysyä ensin Lervolta ja tehdä päätös vasta sitten. Lervo tietää varmasti sen mikä on sinulle parasta.
- muihinhommiin
ei kannata kumpaankaan.ei tu muutkuin rupia perseeseen,alipalkattuja hommia kuljettajan työt kaikki tyynni.
- sinnevaan
kokeile duolog-pkseutu-turku, polarpro vantaa. 14eur/tunti. Sipilä lupasi la su-lisät. Ennen ne jäi vuokrafirmaan
- ykkösrahtikonna
No kumpaas autoon luulisit että saa sopiin viiriä, lippulappua, pehmolelua ym. enemmän? Varmaan siihen mitä ajetaan kolitsit jalassa ja haistaan perseelle!
- rekakuki
Niin ja kumman auton ratissa voi lasautella tymäkkää suolistokaasua huolella kuskin penkkiä vasten ja sitta iha ite nauttia hajusta ja saattaa siinä muutama piesu tulla varren kera sinne verkkahousuuki, heh.
- jukranpujuju
rekakuki kirjoitti:
Niin ja kumman auton ratissa voi lasautella tymäkkää suolistokaasua huolella kuskin penkkiä vasten ja sitta iha ite nauttia hajusta ja saattaa siinä muutama piesu tulla varren kera sinne verkkahousuuki, heh.
Jaaha, oot näköjään päässyt avohoitoon lervoilemaan taas
- kojootinpoikanen
Lervoilu on poikaa. Sen tietää joka turo ja tero ja vanhan liiton karva perse konna.
- WGH
ÄLÄ ikinä sekaannju autohommiin, ainakaan taksiin. Jos on pakko, niin sitten johonkin isoon rekka- tai bussifirmaan... jossa on asiat kunnossa.
- ajupökäle
Rekkahommissa on tärkeintä että saa ajaa. Perseura näkyy ja föija haisee. Se nostaa fiiliksiä ja jaksaa taas ajaa paljon kuormia.
- aamunvirkkujatorkku
Taksikuskin hommaa huonompa ei olekkaan.
- keikkaapukkaa
Otat molemmat hommat, jos vain peräpukamat ei oireile!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysymyksiä paIstavasemmistoIaisiIIe
Mistä johtuu teidän kroonisesti negatiivinen, synkkä, katkera ja kateellinen mentaliteetti? Milloin olette viimeksi aido1173613Voi itku! Sanna Marinilla EI OLLUT mitään tekemistä jäänmurtajakauppojen kanssa
Miten tässä näin kävi? Sanna-kultti paniikissa.313129Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin
Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin, Ähtärin eläinpuisto tiedottaa. Yritykset ovat t1352680En välttämättä koskaan aikaisemmin tosissani uskonut mihinkään sielunkumppanuuteen ym
Ennen kuin tapasin sinut. Oudointahan tässä on että ollaan tiedetty toisemme kuitenkin vuosia ja enemmän vuosia, mutta v152213Ikävä sua j-mies!
Enkä oikeesti ymmärrä miksi. Eihän me tunneta ees kovin hyvin. Mut haluaisin sun kanssa jotain säätöä sit kai vaan 🫦142092Jäänmurtajan kauppa oli kuin olikin SANNA MARININ ansiota
"Lähteiden mukaan Trump käytännössä päätti asiasta 2. lokakuuta 2019, jolloin Washingtonissa juhlistettiin Yhdysvaltain2032060- 361995
- 1201850
- 291831
- 351824