Janne Ahosen kaltaista voittajaa Suomen kansa on kaivannut jo pitkään! Koko kansakunnan itsetunto kohoaa, kun Suomi pärjää mäkihypyssä. Kiitos Janne.
Ahonen on keisari!
8
591
Vastaukset
- mies
mustattua jotenkin mäkihyppymiehet mutta toivon, että eivät onnistu.
- schottler
ainakin jostain syystä laskee kun ahonen pärjää.
haluaisin että mäkihyppyyn tulisi huipulle sven
hannawald ja martin schmitt.yhdistetyn puolella
on ronny ackermann.hiihdon puolella axel teich-
mann.alppihiihdon puolella hilde gerg,maria
riesch ja felix neureuther,jotka nostattavat
menestyksellään ainakin mun itsetuntoa.
onneksi ei ole kai rikos kannattaa oman maan
sijasta saksaa.tosin suomi on hieno maa,mutta
kansan perusluonne ja aatteet ovat kovin vieraita
minulle.- Axel
www.ebookers.fi
sieltä > lennot > eurooppa > saksa
ja hyvää matkaa :) - schottler
Axel kirjoitti:
www.ebookers.fi
sieltä > lennot > eurooppa > saksa
ja hyvää matkaa :)neuvosta..oon nyt täällä saksassa.tarkalleen
sanottuna kölnissä.
täällä paikalliset heidit pyörii ympärilläni.
rotujakin on montaa erilaista. - tumma
schottler kirjoitti:
neuvosta..oon nyt täällä saksassa.tarkalleen
sanottuna kölnissä.
täällä paikalliset heidit pyörii ympärilläni.
rotujakin on montaa erilaista.ja rakastavat somalia.
MM-kisoihin ja vielä Torinon olympialaisiin. Tietysti maailmancupin voitto on korkeemmalla, koska siinä pitää pärjätä koko kauden ajan. Arvokisamitalit on kuitenkin jotain.
- penkkiurheilija
Kaikesta huolimatta olympia-voitto on parasta mitä urheilija voi saavuttaa. Ja olympia-voittoa kansakin arvostaa ja voittajat muistetaan.
penkkiurheilija kirjoitti:
Kaikesta huolimatta olympia-voitto on parasta mitä urheilija voi saavuttaa. Ja olympia-voittoa kansakin arvostaa ja voittajat muistetaan.
Nähdään ensi helmikuussa miten käy olympialaisissa. Veikkaan vaan että ei Ahonen tällä kaudella ole niin ylivoimainen kuin viime kaudella. Toivottavasti kuitenkin voittoja ja ennen kaikkea olympiamitaleja tulee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.1514523Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o1943184Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi1042801Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis252775Pitkän päivän ilta
Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel1452732Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos362089Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon
ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu541997Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat121899En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa131855Olet ainutlaatuinen
Sinussa on jotain, jota en osaa oikein edes pukea sanoiksi. Jotain paljon syvempää, kuin ulkoinen ihanuutesi. Jotain ain381129