Janne Ahosen kaltaista voittajaa Suomen kansa on kaivannut jo pitkään! Koko kansakunnan itsetunto kohoaa, kun Suomi pärjää mäkihypyssä. Kiitos Janne.
Ahonen on keisari!
8
576
Vastaukset
- mies
mustattua jotenkin mäkihyppymiehet mutta toivon, että eivät onnistu.
- schottler
ainakin jostain syystä laskee kun ahonen pärjää.
haluaisin että mäkihyppyyn tulisi huipulle sven
hannawald ja martin schmitt.yhdistetyn puolella
on ronny ackermann.hiihdon puolella axel teich-
mann.alppihiihdon puolella hilde gerg,maria
riesch ja felix neureuther,jotka nostattavat
menestyksellään ainakin mun itsetuntoa.
onneksi ei ole kai rikos kannattaa oman maan
sijasta saksaa.tosin suomi on hieno maa,mutta
kansan perusluonne ja aatteet ovat kovin vieraita
minulle.- Axel
www.ebookers.fi
sieltä > lennot > eurooppa > saksa
ja hyvää matkaa :) - schottler
Axel kirjoitti:
www.ebookers.fi
sieltä > lennot > eurooppa > saksa
ja hyvää matkaa :)neuvosta..oon nyt täällä saksassa.tarkalleen
sanottuna kölnissä.
täällä paikalliset heidit pyörii ympärilläni.
rotujakin on montaa erilaista. - tumma
schottler kirjoitti:
neuvosta..oon nyt täällä saksassa.tarkalleen
sanottuna kölnissä.
täällä paikalliset heidit pyörii ympärilläni.
rotujakin on montaa erilaista.ja rakastavat somalia.
MM-kisoihin ja vielä Torinon olympialaisiin. Tietysti maailmancupin voitto on korkeemmalla, koska siinä pitää pärjätä koko kauden ajan. Arvokisamitalit on kuitenkin jotain.
- penkkiurheilija
Kaikesta huolimatta olympia-voitto on parasta mitä urheilija voi saavuttaa. Ja olympia-voittoa kansakin arvostaa ja voittajat muistetaan.
penkkiurheilija kirjoitti:
Kaikesta huolimatta olympia-voitto on parasta mitä urheilija voi saavuttaa. Ja olympia-voittoa kansakin arvostaa ja voittajat muistetaan.
Nähdään ensi helmikuussa miten käy olympialaisissa. Veikkaan vaan että ei Ahonen tällä kaudella ole niin ylivoimainen kuin viime kaudella. Toivottavasti kuitenkin voittoja ja ennen kaikkea olympiamitaleja tulee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell2195016- 1912705
- 671582
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss521480Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa91292Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?991268- 1321247
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a1551185Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1091184- 821163