sitä se kekkulointi saksan herrojen ja rouvien kanssa tietää
kuulemma neuvottelujen lopputulos oli, että suomen täytyy pitää
kiinni velvoitteistaan, se on tärkeintä
kuulemma neuvottelujen lopputulos oli, että suomen täytyy pitää
kiinni velvoitteistaan, se on tärkeintä
Vastaukset 7
Vanhimmat
Se on vaan niin ett neuvottelupöytään on voitava istua ja muulle maailmalle selkää ei voi kääntää ja vetäytyä auttamisvelvollisuudesta. Näin se vaan on näppylät vaikka sitä varmasti on vaikea ymmärtää. Sipilä ja muut päättäjät ovat kovan paikan edessä. Heidän pitää toimia toisin kuin me täällä jotka vaan keskitymme epä-asialliseen ja faktoihin perustumattomaan räksytykseen.
Kyllä se niin on, että lämpimissä maissa on paremmat elinolosuhteet, kuin täällä pohjolassa. On aivan liian kallista täällä elättää koko maailman kansat. Pakolaisleirit pitäisi sijoittaa sinne lähelle, ja vaikka voimakeinoin lopettaa ne terroristit. Siinä menisi siviilejäkin sivussa, mutta menee niitä nytkin. Vaikka ydinaseilla puhdistaa sotivat maat terroristeista, jos muuta keinoa ei ole.
Hyvä sinun on sieltä sohvalta neuova miten maailman pitäisi maata, varmasti ei mene niin.
Kyllä se on tosi , niinkun aloituksessa annettiin taas muistaa ,
Nämä jotka hakee isoja virkoja , on se ollut kohoaminen ylemmäksi -- ei heillä juurikaan ole sitä tarvittavaa moraalia ,kun on omasta palkasta kyse ,ja nämä ovat kovin ahneita --mainetta ja kunniaa --on se sitten milläkonstilla saatua --
Korkeelta pallilta vaan sattuu enemmän -kun putoaa.
Ei ole vielä Merkel antanut Pääministerille Kunniamerkkiä niinkun sai edellinen Suomen pääministeri .
Tulevaisuus näyttää -- minä en onneksi ole enään sillon kun Suomi liitetään Saksan havittelemaan Liittotasavaltaan .
Voi olla että Euroopan-unioni sortuu ennen sitä.- ja tälläkertaa Suomi vei tässä voiton .
Toivottavsti vaan ihmishenkiä ei menetetä . Hitlerin aika ei ole kaukana .
Koko SSS-joukko hakee kohta korkeita virkoja muualta maailmasta, jättävät suomen kuin paskan puostansa
Jotain tuollasta synkkää ajankuvaa olen antanut mieleni tuottaa ja siinä saattaa olla vinha perä. Koska Soini on jämähtänyt hallitukseen kuin takiaispallo toimettoman perseeseen. On erittäin todennäköistä, että Soinikin lipoo itseään EU lihapadoille ja jättää PS raadon muiden haltuun. Jopa saattaa käydä niin, että Soini antaa valituttaa perussuomalaisille uuden puheenjohtajan (varmaan se Pousa-Junga vai mikä sen nimi oli) ja silloin pitäisi äänestäjien varoituskellojen kalkattaa. Mikä tietenkin on myöhäistä. Erittäin myöhäistä.
Asiasta sivulauseessa olen maininnut kuukausi pari sitten, taisi olla Maailman menoa palstalla. Mutta siellähän mielipiteet hukkuu vaahto suussa, massapsykoosissa heiluvien manioiden alle.
Oikea toteamus, tällekin ........ . Suomi yrittää olla USA tässäkin kävi näin.