Good day. Our topic is The Woman's function.
-----------------------------------------------------
Voiko miehelle näyttää fysiikan toimintaa kuten maistruaatiota, synnytystä ym.
Tälle ei ole estettä, mutta lähtökohtana on oma parisuhde. Jokainen parisuhde on erityinen. Siksi se, mitä kukin pari tekee, riippuu siitä, ketkä ne ovat.
Horoskoopillisesi kovat arvot saattavat olla kehnompia sietää kehon fysiikkaa vaikka ei kaikki ja pehmeät maalliset arvot sietävät Maapallon fyysistä puolta paremmin. Tutkikaa kuka partnerista on kuka ja kunnioittakaa toisiaan. Ja älkää pelätkö, sillä maailmassa löytyy aina joku joka haluaa kritisoida ja nähdä pahaa. Rakkaus on kaiken a ja o. Naimisiin mennään Rakkaudessa.
Metafysiikassa Taivas on Isä ja Maa on Äiti.
Intiassa on kolmea jumalien pääkategoriaa Vishnu, Shiva ja Kali, josta Kali (tai Parvati) on naisen prinsiippi kun taas korkein äly, jota esiintyy mm. vanhoilla herroilla on Vishnu.
Kali Kali Maha Kali on Intialainen mantra hymni Kali jumalattarelle. Kristinuskossa se on Neitsyt Maria, joka on vahva Latinomaissa, Espanjassa.
Nainen itsessään on Super Olento. Nainen on yksinkertaisesti ylivoimainen - näin ajattelen minä. Hän on jumalainen. Kaikki naiset ovat Jumalia.
Samassa Maalla ja Naisella on pimeämpi puoli, jota näkyy Kalilla. Siitä kannattaa tulla tietoiseksi. Intialaiset ovat mestareita ihmisen mielen tutkimuksissa ja uskonto on humaanisuuden oppi.
Pahemmassa tapauksessa nainen voi tappaa. Siksi naista kunnioitetaan. Nainen synnyttää ja siksi pitää olla varovainen, sillä pelissä ovat suuret energiat.
Miehelle nainen on mysteeri, yliluonnollinen. Naista ei koskaan voi ymmärtää. Nainen on eri maata. Yhdessä mies ja nainen ovat täydelliset, erillään he eivät ole täydelliset. Luonto Äiti on tehnyt niin, varsinkin nykyisellä Kali Yuga ajalla.
Toiset miehen kestävät Kalia. Niille miehelle voi ja pitää kertoa naisten saloja. Jos ei kerro, niin mies kärsii.
Uskaltaako nainen kertoa, jos ja kun hänestä tuntuu siltä, mitä on nainen?!
Ihminen syntyi alastomaksi, mutta elää vaatteissa nykyään. Alkuperäiskansat kulkivat alastomina. Oliko heidän mentaliteettinsä erilainen?
Ajattelen että mies ei tunne kuka hän on nykyisin, eli itseänsä. Mies on erittäin korkealentoinen, eikä koskaan laskeudu. Itse sairastun, jos en saa olla naisen vieressä. Tiedän sen. Nainen on pelastaja. Enkä voi elää suhteessa, jossa on salaisuuksia miehen ja naisen välillä.
Nainen on Maailmankaikkeus. Hänessä piilee Kaikki. Mies elää elämänsä turhaan - ja se masentaa minua hirveästi, kun hän ei koskaan tunne naista. Koko elämä turhaan! Vasta naisen kautta mies tuntee elämää. Siksi miehen ei pidä KOSKAAN HUUTAA, LYÖDÄ, SORTAA! Kyseessä on Elämä.
Synnytys on Tärkein asia Maapallolla. Kun mies ansaitsee tulla valistetuksi, niin hän on onnellinen.
Mitä on maistruaatio?
Kuinka se toimii?
Miltä se näyttää?
Mitä nainen ajattelee ja koska ja miksi ja miten?
Mitä on synnytys?
Luonnollinen ja onnellinen synnytys?
Mikä on miehen paikka perheessä?
Mikä on onnellinen avioliitto?
Mitä on Rakkaus ja antautuminen?
Mitä on Pyhyys?
(....)
Kysymyksiä on ylipaljon sosiaalipsykologiasta psykofysiologiaan ja metafysiikkaan. Perheessä on kaikki vastaukset, eikä vastauksia edes kannata kirjoista ja dosenteistä etsiä.
Ihminen on terve kun hän on onnellinen.
Tulevaisuus on naisessa ja on aina ollut.
Nainen on kaunein asia maailmassa mitä on ollut.
Ja siihen kannattaa panostaa täysillä ja vakavissaan.
Ei kannata pettää.
WorldChildNews
Jannica Puistonen
Näytänkö miehelle vereni ja selitän kaiken? WCNews
RakkaudenEteen
1
95
Vastaukset
- wcn2000
tai siis petri oinonen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann4102746Olen niin kesken
Omien asioiden suhteen etkä voi odottaa loputtomiin. Mun on muutenkin niin vaikea suhun luottaa vaikka joku ihme syvyys172168Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon
Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel1112135- 1091707
Tietääkö joku ylläpidosta?
Miten näillä palstoilla tomii tuo ylläpito, onko sitä yli päätään olemassa vai ovatko huhut totta että on palstan kirjoi2321521Auttaja paikalla. Kerro huolesi. (Osa 2)
Voin auttaa sinua näkemään tilanteesi uudesta näkökulmasta. Voin antaa lohtua, toivoa ja rohkeutta. Olen elänyt maan pä1861210Kaninkolojen vaikutus?
Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak1961165Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva1491151Nainen olet ensimmäinen tarpeeksi vahva
joka kestää tämän kokonaisuuden, minut. Persoonani, tunteeni, kipuni, pelkoni. Olen aina pidätellyt itseäni ja antanut v601053TTK:sta tippunut Sara Siipola rehellisenä Jurza-open kanssa: "Että jaa, siinäkö..."
Tippuiko oikea TTK-pari ensimmäisenä? Joka tapauksessa iso kiitos tansseistanne Sara ja Jurza Tanssii Tähtien Kanssa -p201050