Toimeentulotuen maksupäivä

Yks hönö täällä vaan kyselee, että eikös lokakuun tukea sovi odottaa tililleen saapuvaksi jo 30.9. kun päätöksessä seisoo että "lokakuun tuki laitetaan maksuun 30.9.2015"? Vai laittavatko tuolloin maksatukseen, ja maksupäiväksi vasta lokakuun ensimmäisen?
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos päätöksessä noin lukee niin rahat näkyvät varnasti tililläsi 30.9, tosin joskus vasta 10-12 jälkeen.

Äänestä

Täällä ainakin edellinen tuki näkyi n. klo 16 tilillä, joten pitänee niihin aikoihin keskiviikkona sitte tiirailla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


uuvatti69 kirjoitti:

Yks hönö täällä vaan kyselee, että eikös lokakuun tukea sovi odottaa tililleen saapuvaksi jo 30.9. kun päätöksessä seisoo että "lokakuun tuki laitetaan maksuun 30.9.2015"? Vai laittavatko tuolloin maksatukseen, ja maksupäiväksi vasta lokakuun ensimmäisen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu