Kun maahan tulee kiihtyvällä vauhdilla vähän joka paikkakunnalle viriilejä miehiä.
Siinä naisilla väkisinkin kiinnostuksen kohde vaihtuu.
Siinä naisilla väkisinkin kiinnostuksen kohde vaihtuu.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Täytynee ohjailla muhamedit tanssikursseille. Ainakin Facessa harrastavat turvapaikkamatkoillaan naisia ja discoja siinä missä meikäläisetkin.
No, ei minulla ainakaan vaikuta tanssiharrastuksen määrään sellaiset pakolaiset. Miksi vaikuttaisi ? Tanssi on elämäntapa
Koska ovat viriilejä.
Tuskin ne tanssinhaluisiin neitoihin vaikuttavat. No naimaikäsiin tosin voivat jonkinverran vaikuttaa kun tarkemmin ajattelen.
Paljonhan niissä on hyvin koulutettuja ja englannintaitoisia poitsuja, mutta varmaan enemmän kuitenkin kommukaatioon pystymättömiä koska kieli on todella monilla Arabia ;).
Tyypeistä itsestään riippuu kuinka nopeasti suomi alkaa sujua ja työ/opiskelumahdollisuudet häämöttää. Toki suomessa voi paljonkin opiskella englanninkielellä yliopistoissa ja AMK:ssa ja siinä sivussa oppia suomea.
Aika hyvältä alkaa näyttää miestilanne suomessa pitkästä aikaa ;). Kuka lie tilannut nuo tänne ?!
Ihmetyttää tosiaan tuo että juuri tulleet mamut puhuu parempaa englantia kuin täällä kymmenen vuotta englantia opiskelleet, minusta jossain mättää...
Suomessa pula on lähinnä miehistä vanhemmalla iällä kun miehet kuolee nuorempina, mutta nuori pakolainen ja suomi leski mikäs sen parempi yhdistelmä.
Eikun tagolle.
On ihan isänmaallinen teko naisilta parantaa vanhaa sukurutsan huonontamaa suomalaista geeniperimää.
Allahi ja suomalainen ""sisu"
Niistä tulee loistavia terroristeja.
Irakin koulutustaso on ollut ennen sisällisotia korkealaatuinen ja etuoikeutetut ovat opiskelleet ulkomailla, todennäköisesti englanninkielellä. Köyhät ja kielitaidottomat odottavat miljoonien muiden lailla pakolaiskeskuksissa Turkissa, Syyriassa jne ... Koulutetut, varakkammaimmat ja rohkeimmat lähtevät omatoimisesti matkaam maailmalle. Osa pääsee esim. opiskelijaviisumilla, osa sitten rahalla. Salakuljettajat tienaavat.
Käsittääkseni Irakin ainoa vieras keli jo perusasteella on Englanti. Selittänee sen että sitä myös osataan puhua. Monet myös haluavat siksi juuri Englantiin koska siellä on kielellisesti helpoin aloittaa uusi elämä.
Hyvä pointti geeniperimä. Kannattaa aloittaa sänkypolkalla näin kun tanssi - palstalla ollaan.
Olen tällä viikolla ystävällisesti koettanut neuvoa vasta Suomeen saapuneita täysin ummikkoja irakilaisia nuoria miehiä (25-30 v.) helsinkiläisessä marketissa. Yhtäkään sanaa englantia eivät osanneet.
Kaikki "keskustelu" käytiin elekielellä ja heidän iPhonessaan olevalla automaattisella käännösohjelmalla, joka käänsi ulkomaiset arabialta näyttävät koukerot suomeksi; milloin suunnilleen oikein, milloin mitenkin.
Jos Suomesta saavat turvapaikan, menee monta vuotta ennen kuin oppivat edes yhden vieraan kielen, oli se sitten englanti, suomi tai ruotsi.
Joo viriilejä, mutta jos on kiihko-islamisti niin ei voi mennä avioon kristityn kanssa. Eivät tosin taida enään nuo nuoremmat sitä olla kun ALKOonkin suuntavat siinä missä muutkin ;).
liitynevät pakoloisvirtaan, uskallan väittää että kaikki pakolaisleireiltä maahan tulleet kiintiöläiset ovat enemmän avun tarpeessa kuin rikollisille matkasta Tornioon maksaneet ja sieltä taxilla Helsinkiin ajelleet, rahaa näille tulee Westerin kautta lisää ja tarvittavia papereita (väärennettyjä) Tullikaan ei saa haaviinsa kaikkia. Kaskun hyysäritkään eivät voi lakien mukaan hyväksyä "kotiin jääneitä" papareita, ovat sen jo oppineet.
Jos ulkomaanelävä tulee Äinäänperällä vastaan, asetan kysymyksen:
-Mihin pyrit?