Vanhat kaiuttimet

Moro

Mulla on vanhat stereokaiuttimet ( Olavi Räsäsen tekemät 80 wattiset, 1990-luvulla ostetut ) - voiko ne jättää kesähuvilalle talven ajaksi?
4280
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jos huvilalla on talvella peruslämpö (esim. 5C), niin en usko, että on ongelma.
Jos sen sijaan lämmitystä ei ole, niin ainakin bassokartioiden kumireunukset voivat hapertua.

Äänestä

jätä . joku pakolainen käy voi tarvita niitä . ja lämmitä mökki ja jätä klapeja ettei pakolainen palellu .

Äänestä

Kiitos, 8765 . Ei ole mitään lämmitystä, taitaa mennä pakkaselle välillä. Täytyy sitten tuoda kotiin.

Äänestä
  • Immpuo mallii kiinan poika o siellä myös.pitääkö tuoda sekin kotiin?tuskin pakopoikaa sillä diggaaa talvella ammuskella?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


HaittaakoPakkanen kirjoitti:

Moro

Mulla on vanhat stereokaiuttimet ( Olavi Räsäsen tekemät 80 wattiset, 1990-luvulla ostetut ) - voiko ne jättää kesähuvilalle talven ajaksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu