Icmeler/Mama Tuncay . Kauppa ja ravintola

Marietta1

Hei, kaivataan tietoa ko. hotellin lähistöllä olevista ruokakaupoista ja ravintoloista? Olisiko kellään antaa vinkkejä hyvistä sellaisista ? Lähin ruokakauppa? Kiitos vastauksista etukäteen.

2

504

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Suosittelija

      Moikka. Olemme olleet kaksi kertaa Mama Tuncayssa ja ihastuneet. Oletteko lähdössä ensi kesänä? Edullisin ruokakauppa, jota paikallisetkin käyttävät paljon, on Bim. Lisää kauppoja löytyy lähempänä keskustaa, mm. paremmin varustellut Tansas ja Migros. Harmiksemme löysimme Bimin vasta viime reissulla. Keskustassa ihan huippu ravintola on Yolo. Lähempänä hotellia sitten jos hampurilaisista tykkää niin suosittelen Tipsi burger&beer. Oluttorni myös edullinen ;) Paikallista halpaa ruokaa mielivälle on Nefis juuri oikea paikka. Pizza Timo taas pizzan himoon. Nämä kaikki matkalla hotellilta keskustaan ihan tien vieressä. Ei pitkä matka. Dolmuksella pääsee kätevästi hotellin läheltä Marmarikseen(hotellin portilta oikealle ja sillan yli tien varteen odottamaan). Ennen Marmariksen keskustaa näkyy vasemmalla puolella Mc Donalds ja oikealla MGM Outlet. Suosittelen jäämään tässä pois mikäli halvat vaatteet ja kengät kiinnostavat. Olisikohan kaupunginosan nimi ollut Siteler? Toinen liike löytyy keskustaan päin kävellessä mutta oli pienempi. Toisaalta taas sitä toista liikettä vastapäätä on erittäin hyvä ruokakauppa, jossa myynnissä kodintarvikketakin. Ostimme mm. erittäin hyväksi osoittautuneen sitrusmehukoneen sieltä halvalla. Ennen Marmariksen keskustaa on myös ostoskeskus jossa kannattaa käydä, sieltä löytyy mm. KFC(nam!) Kysele lisää jos jotain tulee mieleen :)

      • Suosittelija

        Aamun leivät muuten löytyy lähimpänä uunituoreena läheltä paikkaa jossa odotella dolmusta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      236
      4590
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      76
      3025
    3. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      47
      2463
    4. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      45
      1767
    5. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      21
      1501
    6. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      78
      1439
    7. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      85
      1275
    8. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      143
      965
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      69
      938
    10. Sellainen tunne sydämessä

      Että nainen olet kaivannut minua. Tai sanonko että oikeastaan koet sitä samaa nostalgiaa, kaipuuta ja mukavia muistoja,
      Ikävä
      86
      894
    Aihe