LAHTI ON UPEA

Näyttää siltä että lahti on ainut isänmaallinen kaupunki suomessa vaikka lestadiolainen Sipilä on eri mieltä.
18<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Lahti on upea kaupunki......siksi ei tänne mitään mamuja kaivatakkaan. Toivottavasti isänmaallisuus leviää koko Suomeen, ja elintasopakolaiset sun muut häädetään Suomesta pois.

Äänestä

Hyi helvetti.....joku helvetin lestadiolainen suomessa päättämässä asioista.....Miten Suomen kansa onkin jonkun lestadiolaisen äänestänyt Suomen johtoon...käsittämätöntä.

Äänestä
  • Sipilä ei ole lestadiolainen muuta kuin hullun unelmissas

    Äänestä

  • hoitokutsuu kirjoitti:

    Sipilä ei ole lestadiolainen muuta kuin hullun unelmissas

    UIUIIIII

    Äänestä

KKK-huppupäätkö oli parasta mitä saitte aikaan?

Kansainvälistä menestystä kaupungille tiedossa...

Äänestä

Lahti on suomen Chicago ja sellaisena se saisi minun puolesta säilyä . Joku sentään laittaa hanttiin suvaisevaisille ja valtiolle erit, SPR . Ei voi uskoa että lahti ja monet muut uhrataan maailmansyleilyyn ja omia mukamas rangaistaan .

Äänestä

Lahti on iät ajat ollut pudokkaiden kaupunki. Teolliset työpaikat katosivat ja kouluttamattomalle väestönosalle ei ole töitä. Silmitön väkivalta ja paäihteet ovat tyypillstä Lahtea. Hörhöt etsivät heikompiaan hakattaviksi ja potkittaviksi.Nyt löysivät pakolaisäidit ja -lapset.
Toki Lahdessa on järkeviäin ihmisiä, vakkojen jälkeläiset muun muassa. Mutta Lahden maineen pilaavat nuo narkkaraasut, opintonsa jättäneet, nyt koulutuskelvottomat. joita yhteisknta säälistä elättää.

Äänestä
  • Ei siitä koulutuksesta ole hirveesti apua ollut,kun katsoo missä tilassa Suomi nyt on.Ihmisiltä on kadonnut kyky ajatella ihan itse. (Ei onneksi ihan kaikilta)

    Äänestä

  • Miksi hyysärit eivät sitten halua auttaa hädässä olevia lahtelaisia? Tämäkin rahamäärä mitä nyt paasataan turvapaikanhakijoihin voitaisiin investoida Lahteen oikeisiin tuottaviin työpaikkoihin. Mikä on kun ei äidilliset vaistot herää kun on kyseessä lahtelaiset?

    Äänestä

Sipilä ei ole lestadiolainen muuta kuin hullun märissä unissasi

Äänestä
  • sinä kuulut tuohon porukkaan josta "perussuomalainen12"
    puhuu.

    Äänestä

  • selvästi kirjoitti:

    sinä kuulut tuohon porukkaan josta "perussuomalainen12"
    puhuu.

    en kuulu vaan rasismin vastustajiin

    Äänestä

Lahti on jälleen upea kunhan saamme turvapaikanhakija paskasakin täältä pois. Sanokoot munapussit mitä vaan, niin kuitenkin Lahti on Suomen paras kaupunki.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nmnmnmnmnmnm kirjoitti:

Näyttää siltä että lahti on ainut isänmaallinen kaupunki suomessa vaikka lestadiolainen Sipilä on eri mieltä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu