Kun päivitin Windows10:iin, lakkasi ViewNX:n automatiikka eli kameran yhdistäminen kaapelilla koneeseen ei automaattisesti aloita kuvien lataamista muistikortilta ViewNX:ään.
Olisko kenelläkään tietoa, saako tämän automatiikan jotenkin palautettua?
Katselin ViewNX:n valikot, ei löydy mitään sellaista kohtaa josta palautettaisiin, ei sattunut mitään sellaista myöskään Resurssienhallinnassa Windowsin puolella silmiin, josta palautus tapahtuisi.
Nikonin ViewNx2
5
199
Vastaukset
- wkymppi
Tuon takia en ole päivittänyt kymppiin vielä, koska luultavasti moni ohjelma koneellani lakkaa toimimasta tuon takia. Ehkä Nikon vasta kokeilee ja päivittää ohjelmiaan windows kymppiin, joten uskon, että päivityksiä on tulossa jossain vaiheessa.
- Vesilintujako
Saahan sen palautettua kun heitä vesilintua tuolla kympillä
- wintööt
Todennäköisesti windowsin rekisteristä puuttuu joku merkintä.
Itse kokeilisin ohjelman asentamista uudestaan.
Oikeasti win10 on hauskaa ajanhukkaa, kannattaa pysytellä vielä seiskassa tai kasissa.- kiitän
Kiitän vastauksista. Kymppi ei kyllä ole yhtään takkuillut... Eipä tuo tosin mikään suuri asia ole manuaalisesti laittaa transfer päälle... Ei voi mitään, kun ei toimi, niin ei toimi, nimittäin tämä automaattisen siirron osalta.
Muistaakseni ViewNx2 oli kamalan hidas. Itse käytän aina muistikortinlukijaa ja tempasen kuvat ihan tiedostonhallinnalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614378KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1493165Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo482482Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?502407- 982065
- 241883
- 301616
- 231612
- 1541451
- 341253