.....koskaan missään vaaleissa. Aina sama juttu valehdellaan ja käännetään takkia saatana. Nyt nää kolme idioottia tuhoavat koko Suomen.
En enää äänestä....
8598798889
768
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Totta. Olin aikaisemmin isänmaallinen ja maanpuolustushenkinen, mutta mitään ei tapahdu hallituksen eikä koko Suomen osalta kun laajamittainen invaasio käynnissä. Maata puolustetaan sen vuoksi että samanlaisia ihmisiä, sama rotu,kieli,kulttuuri, arvot ja ne koetaan tärkeiksi ja arvokkaiksi. Kun nämä häipyy ja häviää valloittajan ja vajvemman kulttuurin tieltä, ei ole enää syytä puolustaa. Juuret ja yhteisöllisyys katoaa
Olen myös lopettanut äänestämisen turhana. Haluaisin vain tietää, kuka meidän suomalaisten puolta oikein pitää, ei ainakaan poliitikot?
Mitäs ootte liian ahneita
No, ette varmaa ole kuulleet sellaista sanontaa kuin kepu pettää aina? Ja kuka nyt oikeasti oletti että persuista olisi saatana yhtään mihinkään? Tai että jos Stubbi sanoo että Suomessa ei jätetä ketään pulaan, se tarkoittaisi yhtään mitään? Mitäs äänestitte väärin.
Kerro, miten äänestän oikein? Jumankauta, jokainen puolue syö vaalilupauksensa. Pitäkööt tunkkinsa minun puolesta, minulle riitti, en ala rikollisia takaamaan.
Suurinta älämölöä pitävät ne jotka eivät vaivaudu äänestämään. Näillä mölisijöillä ei ole ehdottaa mitään kunnollisia parannuksia mihinkään yhteisiin asioihin ja he eivät ole valmiitia tinkimään mistään omista asioista. Ovat vaan niin saatanan kateellisia niille jotka yrittävät jotain tehdä tämän maan hyväksi.
Äänestäminen on oikeus, ei velvollisuus, joten jokainen saa päättää itse äänestääkö, vai ei. Jos ei ole sellaista ehdokasta, jolle voisi äänensä antaa, parempi olla äänestämättä. Puolueita ei kiinnosta muut, kuin omat kannatuslukemat, asioiden hoitaminen onkin sivuseikka. Nimimerkille; äänestänaina; ei tässä mistään kateudesta ole kysymys.