natsi tyyliä suomen hallitukselta

ei hulluja voi eres tajuta

https://www.youtube.com/watch?v=bHuBE3Zw-c4

surkeita pummei koko sakki.
18<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

sama pätkä koko aja voi vittu mikä aasi
meneppä kokouksees ny

Äänestä

eikös lestat päästele virttä jatkuvasti samaa pätkää niin miksei muutkin ja kaiken lisäksi tuo pätkä on totuus ei uskon kappale pirä mieles törsä paska.

Äänestä
  • sinä otat siis mallia muista...eihän sinusta olekkaan toimimaan itsenäisesti
    äiteskö auttaa kirjottamisessas

    Äänestä

  • arvetenkin kirjoitti:

    sinä otat siis mallia muista...eihän sinusta olekkaan toimimaan itsenäisesti
    äiteskö auttaa kirjottamisessas

    äiteeskö sua prunkaakin,voi ku suloosta suku rutsaa.törsät onkin rutsia joka idiootti

    Äänestä

"Kreikan suurin oppositiopuolue Uusi demokratia ei aio hyväksyä maan säästö- ja yksityistämisohjelmaa parlamentin äänestyksessä."

"Kreikassa alkaa tänään vuoden neljäs yleislakko. Kaksi vuorokautta kestävällä lakolla vastustetaan Kreikan parlamentin käsittelemää säästöohjelmaa.
Lakko sulkee lentokenttiä osaksi aikaa päivästä tänään ja huomenna. Myös bussi-, johdinauto- ja raitiovaunukuskit osallistuvat lakkoon. Lisäksi muun muassa satamatyöntekijät vastustavat Kreikan hallituksen ajamia säästötoimenpiteitä."

Ja näin meillä...

"Suomen valtiolla on tämän vuoden lopussa velkaa jo 100 miljardia euroa."

"Tänä vuonna velka kuitenkin kipuaa noin 62 prosenttiin BKT:sta, mikä on johtanut siihen, että Suomen julkinen talous on entistä tiukemmin Euroopan komission seurannassa.

Vuoteen 2030 mennessä velkasuhde uhkaa nousta yli 100 % suhteessa BKT:hen."


"SAK vastustaa leikkauksia.Ammattiliitto SAK ei hyväksy hallituksen suunnitelmia."

"Ay-liikkeen suurmielenosoitus pysäyttää Suomen ensi perjantaina.
AKT:n johtajan Marko Piiraisen mukaan työt keskeytyvät mielenosoituksen ajaksi niin satamissa kuin liikenteessä. "Suomi seisoo sen aikaa."

Kreiikatyyliä suomen opposiolta ja ay liikkeeltä

Äänestä
  • kreikka on menny 5 kertaa konkurssiin
    olisko suomen aika petrata
    meijän pula ajan hinnasto on kaikki normaalista poikkeava aika
    vilja kaura 2 euroo kg muut viljat + 100 %
    naudanliha 150 e kg lävitse paistit +150e kg
    maito 5e litra

    Äänestä

Yksi lohtu on ainakin se ettei SIPILÄLLÄ,ORPOLLA ja jopa SOINILLA
ym vastaavilla kumppaneilla ole mitään jakoa seuraavissa vaaleissa.
Sen voi päätellä täällä maahanmuutosta kirjoitavien suuresta
määrästä.

Äänestä
  • nii urpilainen kehiin sehän sanoi ettei kreikkaa pidä tukee...no tuettiinko sitä ku urputtajasta tuli valtionvarainministeri

    Äänestä

"EU-komissio haluaa suuremmat pakolaiskiintiöt – Suomelle kasvua jopa 30 prosenttia."
http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/komissio-haluaa-suuremmat-pakolaiskiintiot-suomelle-kasvua-jopa-30-prosenttia/5085302

"Suomi nousi Itä-Euroopan maiden ohella huomion kohteeksi Brysselissä, kun EU-maiden sisäministerit joutuivat äänestämään turvapaikanhakijoiden siirroista.

Suomi jätti ainoana maana äänestämättä. Neljä Itä-Euroopan maata eli Unkari, Tshekki, Slovakia ja Romania äänestivät siirtoja vastaan.

Suomi jätti äänestämättä turvapaikanhakijoiden siirroista, koska hallitusohjelman mukaan siirtojen on perustuttava vapaaehtoisuuteen. Sisäministeri Petteri Orvon (kok.) mukaan vapaaehtoisuuden periaate ei enää toteutunut siinä vaiheessa, kun asiasta jouduttiin äänestämään.

Turvapaikanhakijoiden siirrot toteutuvat, koska enemmistö jäsenmaista kannatti niitä. Orvon mukaan Suomi on valmis ottamaan vastaan Suomeen ohjattavat 2 400 turvapaikanhakijaa."
http://www.savonsanomat.fi/uutiset/kotimaa/eu-maat-sopivat-120000-turvapaikanhakijan-siirrosta-suomi-aanesti-tyhjaa/2133783

Äänestä
  • jos niitä päivittäin tulee 500 ni sehä on jo täynnä

    Äänestä

"SDP:n mielestä valmius pakolaisten vas­taanottamiseen on osa kansainvälistä so­lidaarisuutta, eikä pakolaiskiintiötä ole syytä pienentää."
http://pakolaisapu.fi/fi/tietoa/uutiset/item/945-pakolaispolitiikka-jakaa-puolueet-ja-edustajat.html

Millainen jako sitten on SDPllä seuraavissa vaaleissa jos nimimerkki "Vaaleissanähdään" jos seuraavissa eduskuntavasaleissa pakolaisasia
sen ratkaisee.

Suomi hallitusohjelman mukaisesti kannattaa EU pakolaispolitiikassa vapaaehtoisuutta pakolaisten vastaanotossa.

Äänestä

natsi törsä lypsää veroeuroista maataloustukeen joka päivä 14 miljoonaa euroo eikö tämä jo kerro että tuet pois maajussi turhakkeilta ja heti.

Äänestä
  • teollisuus ryöstää siis valtioo50 miljoonaa joka päivä
    kyl se vois tehostaa tuotantoaan ja repiä rahat tuunareilta

    Äänestä

miksei törsä paska ala pakolaaseksi kun noin vonkuu sais kaikki edut kun mörjäis kuononsa ja rupeis maahanmuuttajaksi törsä paskalta se kävis joo.

todellisilla pakolaisilla on oikeus suomessakin ihmismäiseen kohteluun ,

Äänestä
  • NOOR, JOPPE TÄÄL O RASISTRINEEHEN OLRUHUN,,:))))))))))))

    Äänestä

Päättäjät sitten kertovat koska maataloustuet poistetaan. Eipä ole kyllä oppositiokaan vaatinut maataloustukia pois vai onko sinulla linkkejä sellaisiin vaatimuksiin.

"Yksi lohtu on ainakin se ettei SIPILÄLLÄ,ORPOLLA ja jopa SOINILLA
ym vastaavilla kumppaneilla ole mitään jakoa seuraavissa vaaleissa.
Sen voi päätellä täällä maahanmuutosta kirjoitavien suuresta
määrästä."

"todellisilla pakolaisilla on oikeus suomessakin ihmismäiseen kohteluun."

Mitä logiikkaa tuossakin taas on.

Äänestä
  • JOPPEA VAANR SUUTRUHUTRAAHAN KO KOHTRA TARVITRAHAN RUOKAAHAN LISÖÖ JA SITREHEN SE VASTRA MAKSRAAHANKRIHIN,,:))))))))))))

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vajaasuoltaa kirjoitti:

ei hulluja voi eres tajuta

https://www.youtube.com/watch?v=bHuBE3Zw-c4

surkeita pummei koko sakki.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu