Tietääkö kukaan Suomessa lääkärissä käynyt, mitä tämä Marmariksessa jylläävä vatsatauti on ? Boran lääkkeet eivät auta mihinkään, ei kyllä antibioottikaan......
vatsatauti
11
187
Vastaukset
- Ruikuliako
Onko siellä oikein epidemia????? Ois nimittäin lähtö tässä lähiaikoina. Kannattaisko ottaa varuuks jo kotoa lääkkeet??
- varpusparvi.fi
Ota vaan, mutta ei ne mitään auta, osa porukasta jo toista viikkoa ripulissa...täältähän saa antibiootit sun muut ilman reseptiä, jos vaan tietää mitä ostaa.
- Äägh
Onko Metropolissa ja Metropolitanissa asuneilla ollut vatsatautia?
- varpusparvi.fi
No comments....
- parantunut
nimenomaan näissä hotelleissa!
- Delilahxx
Aloittaja hoi !
Eikö sinulle ole selvinnyt , että tuollaisista pikku ongelmista ei saa
täällä Turkin matkailusivuilla keskustella.
Fanaatikot antavat sinulle herkästi lisänimen Tom Jones. - Taikamato
Oltiin 20.9 - 4.10 Metropolissa ja mieheni sairastui ripuliin ja kovaan kuumeeseen. Tänään tuli testitulokset, jotka otettiin Suomessa. Tuloksena kambylobakteeri
- varpusparvi.fi
Kampylobakteeri oli minullakin.
- WAuuuu
Torstaina Marmariksesta tulleena ei ollut tietoakaan vatsataudista. Kannattaa katsoa mitä syö, missä syö ja mitä juo. Yli kymmenen kertaa eri paikoissa lomaa Turkissa viettänyt ja voin todeta, että Marmariksessa paras ruoka. Ja Marmaris oli tosi yllätys lomailuun.Tosi ystävällisiä paikallisia. Vähän tyrkyttäminen vieläkin päällä, mutta ennen kaikkea häiritsi se tyrkyttäjien yms. suomen kielen käyttö. Hymy siellä itselläkin päällä ja vaikea oli tulla kotia ja taas opetella, että täällä ei kannata hymyillä kaupoissa jne. mutta jatkan yritystä vaikka katsovat onko tuo OK. Se on se ero ja vaikea aina opetella vuosikymmenien lomaluiden jälkeen opetella olematta positiivinen. Mutta Kotimaa on kutenkin The Best.
- Tarkuutta
Ei kannata ottaa täysihoitoa hotellissa; pyörittävät samoja ruokia aamusta iltaan. Jokaisenhan enemmän matkustelevan pitäisi se tietää. Maasta ja ilmansuunnasta riippumatta.
- 202
Viikko Metropolitanissa täyshoidolla ja ruuan sai tilata listalta ja hyvää oli. Annokset valmistettiin tilauksesi mukaan eivätkä seisoneet pöydässä. Kannatti!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1903075Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2992709Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.751778Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e501687Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?391541- 1221336
- 1051229
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee171210Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4031205MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,91083