mamuja kukkoon.

NIRRIPOIS

no niin hollola,kohta saatte oman hennala gloonin kun kukonkoivun vellamon vanhaan kouluun änkee 120 joustava jalkaista sota lasta,pitäkää ovet lukossa ja haulikot lateessa...yön timoja alkaa hiippaiLLA NURKISSA...TÄYTYY PARI PYYDYSTÄÄ JA LAITTAA KELLARIIN EIHÄN NIITTEN PERÄÄN KUKAAN KYSELE,PAPERITTEOMIEN PASKOJEN....

12

211

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • OlenHuolissani

      Mistä kuulit asian?

    • kaipanäinpäin

      Vellamo koulutuskeskus on tyhjillään,ja mikäs on parempaa bisnettiä rahapulan kourissa kamppailevalle k-keskukselle kun laittaa paikka vuokralle!!ja keitäköhän sinne tulisi?ei tarvii kummosia ennustajan lahjoja jos sanoo että MAMUJA..

    • jhttgkj

      Joo näin on.perkele....

    • Kukonsuora

      Kukkoon joo. Sossuministeri voi aina kulkiessaan käydä heittämässä niille valtionpussista rahasäkin kun menee Esson paariin ja tulee Hesasta. Valtiollahan tuntuu nyt sitä rahaa näille olevan ja nykyhallitus suosii rahan vastikkeetonta jakamista näille tunkeilijoille. Sotetykistä on tainnu tulla soppatykki ja ilmainen mamuille.

    • tultanurkkiin

      Ruotsissa oikeat otteet! Vastaanottokeskukseksi aiottu koulurakennus käytiin pistämässä tuleen ja poltettiin maantasalle. Hyvä idea mitä täytyy alkaa toteuttamaan Suomessakin. Nyt polttamaan paikat ennenkuin matut sinne pesiytyvät.

    • Seralia

      Hyvä, että kukkoonkin tule asukkaita. Entinen koulu "SUOVI"on hyväpaikka maahan muuttajille. Sinä älypää,joka arvostelet ihmisiä. Olet saanut elää turvallisessa Suomessa. Näitten on pitänyt lähteä kodeistaan, henkensä säilyttääkseen. Jättää kaiken. Et varmaankaan ymmärä. Mutta jos olet järkevä niin et noin tyhmiä ajatuksiasi kirjoittele.

      Et tiedä milloin olet itse samassa asemassa. Muista silloin mitä olet ajatellut lähimmäisestäsi. Kukaan ei antaisi tyrvapaikkaasinulle. Rakasta lähimmäistäsi, niin kuin soisit itseäsikin rakastettavan. Ajan merkit ei hyvältä näytä.!

      • mutsis_onhuora

        Turpa kiinni vitun ählämi.


      • kuntalainen4567

        Hei idiootti. noi mamut ei ikinä antais sulle turvapaikkaa. Korkeintaa kivittäis. Me olla niille pakanoita.


    • massii

      nastolan lakkautusuhan alla olevaan salpaukseen mahtuu yli 300 heti , kyllä hollolaankin sitten 500-1000

    • mahtuuhyvinihmisiä

      Tervetuloa sankoin joukoin

    • Eiototta

      Tehdäänkö tilaa nuorille "pakolaisille", laitetaanko omat vanhukset ja sairaat avohoitoon.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      84
      1729
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      272
      1605
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      290
      1389
    4. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      170
      1309
    5. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      57
      915
    6. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      48
      891
    7. 66
      884
    8. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      66
      873
    9. Miksi mies tuntee näin?

      Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui
      Ikävä
      40
      861
    10. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      48
      838
    Aihe