Android TV (smart tv)

Onkos kukaan hankkinut ja ollut tyytyväinen? Paljon lyötyy netistä tietoa että liian raakile olisi vielä tuo käyttis? Kaatuilee ja luvatut featuret ei pelitä. Kokemuksia kaivataan. Thx.

-T
193
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Täältä läytyy Sony KDL-50W807C. Itse ainakin olen ollut todella tyytyväinen, etenkin Chrome/Google/Miracastin ominaisuus on todella näpäkkä. Kaatunut ei ole kertaakaan.
Featuret on tosiaan ainakin Sonyllä vielä vähän vaiheessa: PiP ja USB-tallennus on luvattu vuoden loppuun mennessä, saas nähdä.

Kotimaisista Yle Areena appsi löytyy, valitettavasti Katsomo tai Ruutu eivät tue. En tiedä tuleeko tähän muutosta vai ovatko nuo pysyvästi Samsungin kelkassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Androidko kirjoitti:

Onkos kukaan hankkinut ja ollut tyytyväinen? Paljon lyötyy netistä tietoa että liian raakile olisi vielä tuo käyttis? Kaatuilee ja luvatut featuret ei pelitä. Kokemuksia kaivataan. Thx.

-T

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu