Onneksi saimme Neuvostoliiton kaatumisen jälkeen sosialistisen median tilalle. Sosialistinen media pitää huolen omistaan ja vieraistaan sylkäisten usein vastatuuuleen syljen lentäessä takaisin päin sosialistisen median pläsiä.
Se ei silti säikytä sosialistista mediaa, joka painaa päin tuulta ja myrskyä kuin tuulihaukka konsanaan. Sosialistinen media saanee tänäkin vuonna lehdistön Paras juttu -palkinnon ja lisäksi menolipun suoraan Timbuktuun. Palkinnon ojentaa kirjailija Jari Tervo.
Neuvostoliitto meni, sosialistinen media tuli
taaltapesee
1
151
Vastaukset
- manimo5ni
Atte Jääskeläinen on bilderberg-kävijä. Se tarkoittaa, että Jääskelinen on rikollisten kelkassa ja valan tehnyt röyhkeä valehtelija, manipuloija. Sellainen Yle meillä. Yle on pahempi kuin läjä paskaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 811426
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.1121345Tämän päivän puukotusuutinen
Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.181120- 211016
Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta
Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne114878Olisin valmis salaisiin tapaamisiin
Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet46868- 18806
Olisit voinut olla...
....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n65777- 40677
YT skoda Transtech
Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..72662