miksi jokaisen pitää olla sotilas.
asiaa voi verrata kun jos jokaisesta halutaan tehdä leipuri.
miksi kaikkien pitää olla sotilaita?
selittäkää.
millä oikeudella sotialasviranomainen tulee ja vie lastasi, pakottaa tekemään paskaa?
maailmalla sotialsmahdit kasvavat,. puolustusmenot ja samassa SODAT ja konflikti. johtuuko se siitä, että maailma on väkivaltainen vai että on liikaa sotilaita maailmanlaajuisesti.
mitä järkeä on opettaa sotimaan? jotta sotia käytäisiin?
jos opettaa rakkautta, niin syntyykö sotia?
sodilla ei ainakaan maailmaa paranneta, kun sotilas tappaa siviilejä - äitejä, lapsia, vanhuksia....
sotilasinstituutio on ylimitoitettu ja se alistaa kaikkia ihmisiä pisteeseen, että ihminen menehtyy. tätä on rauhan aikaista tappoa, valtion terroria.
miksi heillä on kaikki ja muilla ei.
miksi ne saa tehdä lapsia rauhassa, ettei sossunatsit puuttuvat asiaan
tai lääkäri tulisi valittaa
tai muu
miksi jokaisen pitää olla sotilas?
6
106
Vastaukset
- sfsfsfsfsereedf
miksi en saa tehdä siis.....
- jlksdjflskjdf
kielletään aseita
Kastoitko lapsesi?
Saako lapsesi ilmaisen opetuksen?
Saatko kysyä täällä pelkäämättä, että ip-osoitteesi jäljitetään ja lapsesi otetaan huostaan?
Voiko lapsesi päättää siviilipalvelisvaihtoehdosta?- sfsdfsdfsdf
kastoin lapseni huostaanotto väkivaltaan, josta vauvalle syntyy pitkä rekisteri. Häntä valokuvattiin edestä ja takaa ja luotiin oma salainen kansio FBI:n malliin, varasivat ison valkoisen tilan, minne kirjoittaa kaikki havainnot, tarkoituksena se, että lapsia ei koskaan palauteta, koska se on valtion edun mukaista
- Kiinankaaliiii
Mitä sekopäisyyttä sinä oikein suollat? Ei päätä ei häntää, inget huvud ingen svans! Olet pahemman kerran sekaisin tai perusteellisesti aineissa.
- sdfsdfsdf
vaihda levyä, kuninkaallinen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?1022096- 991527
- 1211263
- 771222
- 1121197
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘571024- 51987
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis58976- 36902
- 33794