Kiusaako mun kamut mua?

paskapäähomoluuseri

Mun kamut osaa ärsyttää ja "kiusata" mua kaikilla mahdollisilla tavoilla mikä lasketaan "kiusaamiseksi". Musta tuntuu että oisin taas 3luokalla... Tuntuu että en kestä tätä enää yhtään.

Eikö ne tajuu et multa on menee hermot nopeesti. Vaikka he eivät suuuttuisi sellaisesta, niin joku muu saattaa niin kuin minä..

Ne ärsyttää niin kun sillee esim:

Jättää yksin, Nolaa mua, Lyö, Haukkuu, "Varastaa" kumeja ja kyniä ja he arvostelevat mua.

En tiiä ei se vrm kiusaamista oo mut pientä ärsyttämistä vaa..:D Itseasiassa se on vrm mun vika kun valittin tommoset kamut ja oon antanu niiden masentaa ja "kiusata" mua.

4

62

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • munvikasikahomo

      Äiti antaa aina sellasen kuvan mulle et se on vaan mun vika. -.-

    • kdifoqpskdösösl

      Mikä tahansa mikä sinusta ei tunnu mukavalta ja kaverisi tekevät sitä silti vaikka kerrot ettei oikeasti ole hauskaa, voidaan laskea kiusaamiseksi. Tietysti kaverit voivat pientä kiusaa leikillään tehdä, mutta jos sinä et tosissaan tykkää siitä niin se menee yli ja sillon sun pitää kertoo opettajalle jos ne ei usko.

    • Kyllähän osa noista kiusaamiselta kuulostaa, mutta toisaalta joissain kaveriporukoissa läppä voi olla aika rajuakin. Raja menee siinä, onko se kohteenkin mielestä hauskaa. Jos et pidä jostain, sinun pitää avata suusi ja sanoa se. Jos kaveri jatkaa senkin jälkeen, on selvää, ettei kyseessä ole kaveri vaan kiusaaja. Todelliset kaverit ottavat toistensa tunteet huomioon.

      Minulla on kavereita, joiden kanssa voi heittää härskiä ja / tai rajua läppää ja sitten on kavereita, joiden kanssa ei voi. Molemmat ovat oikein mukavia ja homma sujuu kunhan kaikki huolehtivat, että muillakin on mukavaa.

      • SAAGDFGGTCHVG

        joo kylhän siihen paskaan tottuu :))


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas uusi PS:n rasismiKOHU!

      Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      531
      1062
    2. 60
      691
    3. Pitääkö minun pyytää

      Itse itseni sinun luo tällä viikolla vai tajuatko itse pyytää ??
      Ikävä
      53
      594
    4. Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!

      Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o
      Ikävä
      160
      593
    5. Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.

      Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä
      Maailman menoa
      166
      568
    6. Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo

      Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.
      Maailman menoa
      244
      562
    7. Katotaan miten jaksat tätä

      Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.
      Ikävä
      84
      542
    8. Tiedätkö mitä mies

      Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut
      Ikävä
      20
      476
    9. Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!

      Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht
      Maailman menoa
      188
      472
    10. Naisten liian suuret vaatimukset?

      Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta
      Sinkut
      98
      469
    Aihe