antaisivat ihmiset(pahat)heidän elää vanhuuttan levollisin ja rauhallisin mieli,järkyttävää lukea vanhukseen kohditustuvista pahoinpitelyistä,ryöstöistö ja surmista :(ei varmaan tekijän omiin omaisiin kohdistuvat em.tapahtumat tuntuis kivalta :(
Vanhukset
näin on!
6685
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
toisaalta must on vielä kamalampaa jos rikoksen kohteiksi joutuu lapset, ja vielä yleensä omat vanhemmat pahoinpitelee...mutta aina se on kauheeta oli uhrit sitten keitä tahansa.
Totta huastelet. Muistuu mieleen kun mannet tampereen seudulla (shalahti?) menivät vanhuksen asuntoon ja hakkasivat halolla.
Tuollaisia tapauksia on sattunut paljon, eikö niille saa taottua järkeä siellä linnassa.
miten "niille"voi järkeä hakata päähän kun järestäin lusivat lisko-osastolla piilossa tai liikkuvat vain vanginvartijan seläntakan!ajattelepas kun se rahojen varastaminen ym.kohdistuisi heidän omiin vanhuksiin niin...ja niin niissä piireissä TOITOTETAAN VANHUKSIEN KUNNIOITTAMISTA JA ARVOSTAMISTA ja paskat sanon minä,ne eivät arvosta kuin omaa persettään joka asiassa ja linnassa on heidän kohdallaan se kuuluisan surullinen vasikka-suhde vartijaan..noh,siellä ainakin saavat olla paskat housussa ja heille aivan oikein!
Viime vuosina on kuullut huhuja jotta mannet ovat "kovia" linnassa ja hakkaavat muita, mikä nyt sitten on totuus.
Itse olen kyllä todennut ettei niistä ole kuin porukassa johonkin , pahantekoon, jos vedän katkaistun povesta, älä hyvä veli jne, ja sitten juoksevat.
Mikä on sitten totuus, ovatko linnassa liskolassa.
pitää paikkansa et mannet lusii lähes joka talossa liskolla,mut poikkeuksiakin on esim. mikkelin vankilassa on pussihousuja päästetty oikein kerroksille asti, jos osaavat käyttäytyä niin ovat saaneet asua siellä aivan rauhassa,mut helposti ne häädetään kellariin jos sekoilevat jotain
OLISI AIKA JÄRKYTTÄVÄÄ JOS SELLAINEN OSUISI OMAAN TUTTAVAPIIRIINI.TAI SUKULAIS..