Saksassa on noussut esiin kamala ilmiö. Maan naisjärjestöt ja poliitikot ovat huolissaan siitä, että ainakin yhdessä suuressa turvapaikanhakijoiden vastaanottokeskuksessa tapahtuu raiskauksia, pakkoprostituutiota ja lasten seksuaalisia hyväksikäyttöjä.
– On tosiasia, että naiset ja lapset ovat suojattomia. Tilanne on mahdollisuus miehille, jotka pitävät naisia alempiarvoisina ja kohtelevat yksinäisiä naisia ”vapaana riistana”. Seurauksena on useita ilmoituksia raiskauksista, seksuaalisista hyökkäyksistä ja enenevissä määrin pakkoprostituutiosta. Nämä eivät ole yksittäistapauksia, muun muassa Daily Mail siteeraa kirjettä.
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1443496414307.html
– On tosiasia, että naiset ja lapset ovat suojattomia. Tilanne on mahdollisuus miehille, jotka pitävät naisia alempiarvoisina ja kohtelevat yksinäisiä naisia ”vapaana riistana”. Seurauksena on useita ilmoituksia raiskauksista, seksuaalisista hyökkäyksistä ja enenevissä määrin pakkoprostituutiosta. Nämä eivät ole yksittäistapauksia, muun muassa Daily Mail siteeraa kirjettä.
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1443496414307.html
Vastaukset 11
Vanhimmat
Maailmal sentää näytetään konkreettisesti, missä on naisen paikka ja feministeille ja tasa-arvon höpötyksille tylysti luu kurkkuun!
Ja tuon sanoo oikeuskoinen muslimi.Meidän vääräuskoisten hömpötys naisten ja miesten tasa-arvosta on täyttä hömppää ja oikeauskoiset tulevat sen kieltämään
myös suomessa.Viimeistään siinä vaiheessa kun muslimien lippu liehuu eduskuntatalon katolla, niin kuin eglannista suonessa puhumassa käynyt äärimuslimisti opettaja sanoi puheessaan.
Sitä saa mitä tilaa. Siis eikö näillä hössöttäjillä ole mitään tajua millaista porukkaa nää tulijat on. Haloo!
Osalla on tajuakin,mutta hyvä palkka esim SPR töissä sumentaa omantunnon.
Rauhanomainen mielenosoitus Torniossa muslimien hulvatonta maahantunkeutumista vastaan 3/10 kello 12.00 tullien välisellä alueella.
Tuleekos tuo SPR sanoista SuomenPerseReikä? Siltä se alkaa ainakin tuntua pikkuhiljaa..........
Sitä saa mitä tilaa... kiittäkää sipilää ensimmäisenä!
Nää hyysääjät luulee, että kaikki nuo ongelmat ei koske suomea vaan jää rajojen ulkopuolelle... luulo tosin ei auta mitään tässä asiassa!
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015093020441429_uu.shtml
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015093020441218_uu.shtml
Tätä se "monikulttuurisuus" tuottaa kohta täälläkin tuon otsikossa mainitun lisäksi.... Noi on tämän aamun lehdestä poimitut jutut ja joku vielä luulee, että ongelmia ei tule!!!!!
Keuruulla varmaan vastuulliset kirkon jäsenet eroaa kirkosta koska muslimit valtaa kristillisen kirkon tiloja,onneksi isokirja-opisto ei ole lähtenyt tähän hössötykseen,pakolais-varjolla saa näemmä tehdä mitä tahansa.
Valinnanvaraa on. Mitä laitetaan? Uusi kirkko, vanha kirkko, Haapamäen kirkko vai Pihlajaveden erämaakirkko?
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/113430-piispa-hslle-”muslimit-voisivat-kayttaa-kirkkoja”
Jos vaikka Haapamäen Kirkkoon niin pääsee pastori oinonen saarnaamaan "lapsille"... jonkun vaan tarvii varmaan tulkata se, että "lapset" ymmärtää.....
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015093020443566_uu.shtml
Tuntuu näitä "kulttuurin rikastuttajia" olevan kyllä ihan omastakin takaa..........