Pian ollaan rikollisten kynsissä ja tavallinen kansalainen tulee vielä maksamaan terveydellään ja hengellään käynnissä olevan rikollisista koostuvan nykyisen maahanryntääjien vyöryn.
Yksiselitteisesti vastuu lankeaa nykyisille päättäjille jotka ideologisista syistään pitävät rajat auki tässä poikkeustilanteessa.
Onko kukaan ajatellut sen että ikävintä tässä järjettömyydessä on se että uhreiksi valikoituu ne heikoimmassa asemassa olevat naiset, lapset, vanhukset sekä invalidit.
Tämä koskettaa myös ahvenanmaalaisia.
Kantaako päättäjät vastuun
VastuunKantajatLiemessä
1
170
Vastaukset
- RuotsinIlkemielisyys
Yllä avauksessa tarkoitetaan kaikkia maamme kansalaisia jotka työllään yrittävät pitää perhettään elossa ja turvata lapsiensa tulevaisuus.
Suomessa valtiovalta elää jossain idelogiassaan jossa tavallinen työtätekevä kansa elää ulkopuolella siitä missä he itse ovat.
Maahamme tulleet partaturpaiset lapset eivät ole verrattavissa niihin sotalapsiin joita suomi lähetti ruotsiin vaan tuo vertailu on inhottavaa propagandaa jolle ei voi antaa mitään arvoa. Ne lapset joita lähetettiin ruotsiin palasivat takaisin kun tilanne rauhoittui.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1572558Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64901
- 65839
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658