Kantaako päättäjät vastuun

VastuunKantajatLiemessä

Pian ollaan rikollisten kynsissä ja tavallinen kansalainen tulee vielä maksamaan terveydellään ja hengellään käynnissä olevan rikollisista koostuvan nykyisen maahanryntääjien vyöryn.

Yksiselitteisesti vastuu lankeaa nykyisille päättäjille jotka ideologisista syistään pitävät rajat auki tässä poikkeustilanteessa.

Onko kukaan ajatellut sen että ikävintä tässä järjettömyydessä on se että uhreiksi valikoituu ne heikoimmassa asemassa olevat naiset, lapset, vanhukset sekä invalidit.

Tämä koskettaa myös ahvenanmaalaisia.

1

117

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • RuotsinIlkemielisyys

      Yllä avauksessa tarkoitetaan kaikkia maamme kansalaisia jotka työllään yrittävät pitää perhettään elossa ja turvata lapsiensa tulevaisuus.
      Suomessa valtiovalta elää jossain idelogiassaan jossa tavallinen työtätekevä kansa elää ulkopuolella siitä missä he itse ovat.
      Maahamme tulleet partaturpaiset lapset eivät ole verrattavissa niihin sotalapsiin joita suomi lähetti ruotsiin vaan tuo vertailu on inhottavaa propagandaa jolle ei voi antaa mitään arvoa. Ne lapset joita lähetettiin ruotsiin palasivat takaisin kun tilanne rauhoittui.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä ikävöit?

      Tuntomerkkejä jos täällä oikeat kohtaavat❤️
      Ikävä
      89
      2046
    2. Et saa mua ikinä

      Oma vikasi. Naiselta.
      Ikävä
      128
      1382
    3. Ammuskelua taas

      Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.
      Kokkola
      23
      1330
    4. Juniorivalmennus Jokereissa..

      Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau
      Nuorten jääkiekko
      28
      1282
    5. Päivämääriä

      Minä päivämääränä näit kaivattusi viimeksi?
      Ikävä
      67
      1206
    6. Introverttinä osastolla

      Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s
      337
      1018
    7. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      88
      941
    8. Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?

      Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?
      Ikävä
      53
      868
    9. 121
      777
    10. VIELÄKIN NAURATTAA

      Seurustelua haluais. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      82
      766
    Aihe