Pian ollaan rikollisten kynsissä ja tavallinen kansalainen tulee vielä maksamaan terveydellään ja hengellään käynnissä olevan rikollisista koostuvan nykyisen maahanryntääjien vyöryn.
Yksiselitteisesti vastuu lankeaa nykyisille päättäjille jotka ideologisista syistään pitävät rajat auki tässä poikkeustilanteessa.
Onko kukaan ajatellut sen että ikävintä tässä järjettömyydessä on se että uhreiksi valikoituu ne heikoimmassa asemassa olevat naiset, lapset, vanhukset sekä invalidit.
Tämä koskettaa myös ahvenanmaalaisia.
Kantaako päättäjät vastuun
VastuunKantajatLiemessä
1
184
Vastaukset
- RuotsinIlkemielisyys
Yllä avauksessa tarkoitetaan kaikkia maamme kansalaisia jotka työllään yrittävät pitää perhettään elossa ja turvata lapsiensa tulevaisuus.
Suomessa valtiovalta elää jossain idelogiassaan jossa tavallinen työtätekevä kansa elää ulkopuolella siitä missä he itse ovat.
Maahamme tulleet partaturpaiset lapset eivät ole verrattavissa niihin sotalapsiin joita suomi lähetti ruotsiin vaan tuo vertailu on inhottavaa propagandaa jolle ei voi antaa mitään arvoa. Ne lapset joita lähetettiin ruotsiin palasivat takaisin kun tilanne rauhoittui.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?861829Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,171141Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.991135Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol79992Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia
https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot153862- 92856
Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt51764Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs54761Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv54701- 53694