Asiasta toiseen

Nimimerkkieikäytössä

Ilmailu ei kai ole niitä halvimpia harrasteita. No, jos on varaa niin on. Mutta, miksi ne kentät eivät ole siellä varakkaiden asuinalueiden lähellä, vaan köyhimpien tai oikeastaan niin että kenttien lähelle pitää jäädä asumaan vain niiden joilla ei ole varaa paeta? Siirtäkääpä uusi kenttä lähemmäksi käyttäjiä niin ei tule siirtymisestäkään saasteita. Sama homma bisneslennoilla. Tuskinpa uuden lentoyhtiön suunnitelmista lisätä kaupallisten lentojen määriä oli tietoa niillä jotka aikoinaan kentän lähelle päätyivät. Asustellaan rauhassa ja käydään muualla harrastamassa?

1

54

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MoosesIV

      Sun logiikkasi heittää häränpyllyä:

      "Mutta, miksi ne kentät eivät ole siellä varakkaiden asuinalueiden lähellä, vaan köyhimpien tai oikeastaan niin että kenttien lähelle pitää jäädä asumaan vain niiden joilla ei ole varaa paeta? "

      Itseasiassa köyhät muuttaa kentän viereen koska siellä on halvempaa, kentästä aiheutuvan haitan takia. Muuton jälkeen aletaan valittamaan ja vaatimaan kentän siirtoa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      6
      4185
    2. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      97
      2327
    3. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      61
      1009
    4. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      186
      880
    5. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      871
    6. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      864
    7. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      34
      831
    8. 36
      796
    9. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      119
      785
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      35
      782
    Aihe