palaa aina sumuvalot, pistäkää jo helevetti kinnerinne valot kuntoon ettei tarvii vasaraa kaivaa.
Miksi noissa vitun kasvaimissa
vitun.sokaisijat
8242
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Datsunilla ajaa (enää) dementoituneet käppänät. Aivotoimintaa on viimeeksi esiintynyt 90-luvulla, jolloin he kahdehtivat bemuja, joissa paloi homovalot 24/7. Pitihän sitä moista luksusvarustetta, jota ei taviksien datsuneissa ollut, mainostaa.
2000 -luvulla homovalot ovat tulleet vakiovarusteeksi tavisautoihinkin, mutta dementikot eivät tätä ole huomanneet, vaan elävät yhä siinä uskossa, että homovalojen polttaminen on viimeisintä muotia.
Kiitos kun jaksoit vaivautua ja kirjoittaa pari riviä valaistaksesi tätä kysymystä!
Kaltaisellasi hiukkasfysiikan tohtorilla on varmaan päivät täynnä muutenkin, eikä usein ehdi kommentoimaan tänne, vaikka asiantuntija onkin. Kiitos vielä kerran arvokkaasta analyysistäsi, joka toi selvyyttä paitsi valojen oikeaan käyttöön, niin myös seksuaalivähemmistöjen autoiluun.
Ennen kuin luin kommenttisi, en edes tiennyt, että myös tekniset laitteet, "homovalot", voivat olla seksuaalisesti eri tavalla suuntautuneita !
Pillifarkuissa ei ole kiva patsastella marraskuun räntäsateessa. Se on myöskin aika turhaa, kun on pimeää. Niinpä tällaisen seksuaalisen suuntauksen valinneet ovat keksineet keskinäiseen viestintäänsä homovalojen käytön. Tämä siis aikana ennen älypuhelimia yms. Nykyään moiselle ei lie tarvetta ja homovaloja polttaa homojen sijaan enää täysin kehityksen kelkasta tippuneet datsunpapat, jotka luulevat, että datsunin puke tms oksennus muuttuu tällä tavoin urheilulliseksi / harmaahapsinen horo nuorekkaaksi.
Vähän sama juttu kuin inkontinenssista kärsivien vanhusten harrastama autojen liruttelu liikennevaloissa. Aina kun pissa vaippaa lirahtaa, lirutetaan myös autoa puoli metriä eteenpäin. Näin on helppo bongata liikenteestä kohtalotovereita.
Voi näitä vanhoilla autoilla ajavia. Uudemmissa autoissa palaa ajovalojen kanssa yhtä aikaa ne päivävalot, siis ne uutuuden neljän vuoden takaa jotka ovat pakolliset kaikissa uusissa autoissa tuon jälkeen.
Siis ei pala, ei ainakaan oikeissa autoissa, jos palavat on vikaa. Päivävalot palavat minun autossani etuvaloina kun ajovalot ovat kytketty niin osateholla.
Tarkoitit varmaan lähivaloja, koska ajovalot ne on päiväajovalotkin.
Eli sama valaisin toimii tilanteen mukaan joko täydellä teholla päiväajovalona tai himmennettynä etuvalona (lähivalojen rinnalla / pysäköintivalona).
No, kun puheeksi tuli, niin Datsuneissa palaa aina homovalot ja jos ei pala, niin sitten kuski on vielä tavallistakin tyhmempi -> nämä sitten ajelevat pimeällä ja/tai vesisateessakin pelkät päiväajovalot päällä = auton persus pimeänä. Kun ei datsuneissa mitää automatiikkaa ole...
Miksi ylipäätään kukaan haluaa ajaa tämänkaltaisilla rumilla katumamaastureilla...
Eikö osata huollossa säätää valoja, vai annetaanko valohoitoa koko rahalla, alusta ruskettuu? Pullukka poski perheellä palaa sumarit, ja tietysti tyhmä akka ratissa!