Huhtamäki Law
Merkkinimi
29.11.2013 10:39
Ari Huhtamäki vilahti taustalla 28.11.2013 asfalttikartellin käsittelystä kertovassa uutislähetyksessä.
Herra on kunnostautunut syytettyjen penkillä, mutta ilmeisesti onnistuu saamaan päämiehiä jotka eivät tunne taustojaan?
Olikohan jutussa haastateltu Petteri Uoti muuten Kari tai Jussi Uotille lähisukua? Uotien asiassahan Huhtamäki sai Käräjäoikeudessa tuomion varojen piilottelusta.
Olen ollut vastapuolen todistajana yrityksensä (siis Seija ja Ari Huhtamäen) ajamassa jutussa ja yhteydenotto minuun ennen istuntoa oli aika pöyristyttävä.
Onko muilla vastaavia kokemuksia pariskunta Huhtamäestä?
Huhtamäki Law
33
4801
Vastaukset
- KKO2010_41
Täysi huijariputka joka kusettaa asiakkaita, ja rosvaa nekin. Mitä muuta voit odottaa jos henkilöllä on vankeustuomio KKO:n langettamana??
- PerSaukko
Ari Huhtamäki työnsi naamansa televisioon, kun Turun puukotuksen uhria haastateltiin. Seijaa en tunne.
- Antropolgi
Herra on tyytymätön palkkioonsa ja valittaa ilmeisesti herra Bouannen kanssa hovioikeuteen.
Muut asianajajat eivät valittaneet palkkioista. Onko Arin elintason kulutus suurempaa kun muilla kun on tyytymätön vai mikä on syynä ? - Verojenmakselija
Saattaa riippua siitäkin paljonko lakiasiaintoimistolla on muita töitä.
Huhtamäki näkyi television ja uutisten perusteella olleen paikalla istunnoissa vankilassa vaikka korvausten käsittelyyn ei luulisi kauan aikaa menneen. - Anonyymi
Ari Huhtamäki on kadonnut ainakin julkisuudessa olleista suurista oikeudenkäynneistä tai on vältellyt kuvaajia. Mikä on työtilanne ?
- Anonyymi
Luulisin uusien töiden kelpaavan. Mies ei ole asianajaja, vaikka ikää ja työvuosia on kertynyt tarpeeksi. Eri tutkintokin vielä vaaditaan ja muita kelpoisuusehtoja. Tutkintoa lukemaan ja sitten paperit vetämään.
- Anonyymi
Teettää avustajilla työn ja menee itse istuntoon viemään oikeustieteen professorin laskun joka on vakuutusyyhtiön korvaamaan maksimin suuruinen. Sen jälkeen asiakas ei enää kiinnostakaan.
Tämä mies ei todellakaan saa tuomareiden sympatiapisteitä bossin puvussaan ja itseriitoisin kommentein. Pikemminkin hänen ylimielisyydestään on asialle haittaa kuin avustajiensa työstä hyötyä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Teettää avustajilla työn ja menee itse istuntoon viemään oikeustieteen professorin laskun joka on vakuutusyyhtiön korvaamaan maksimin suuruinen. Sen jälkeen asiakas ei enää kiinnostakaan.
Tämä mies ei todellakaan saa tuomareiden sympatiapisteitä bossin puvussaan ja itseriitoisin kommentein. Pikemminkin hänen ylimielisyydestään on asialle haittaa kuin avustajiensa työstä hyötyä.Ystäväpiirissään muuten kaksi muuta tuomittua Kari Uoti ja Jakke Viheriä. Viheriä joku veikkasi Onni Sarmasteen tapaukseen liittyväksi mahdolliseksi kiristäjäksi. Turkulaisesta liiketoimintakiellossa olevasta talousrikollisestahan lehdissä puhuttiin.
Keneltä lie Viheriä saanut lainopillisia neuvoja? Missään tapauksessa en tietenkään vihjaa Uotiin ja Huhtamäkeen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Teettää avustajilla työn ja menee itse istuntoon viemään oikeustieteen professorin laskun joka on vakuutusyyhtiön korvaamaan maksimin suuruinen. Sen jälkeen asiakas ei enää kiinnostakaan.
Tämä mies ei todellakaan saa tuomareiden sympatiapisteitä bossin puvussaan ja itseriitoisin kommentein. Pikemminkin hänen ylimielisyydestään on asialle haittaa kuin avustajiensa työstä hyötyä.Sanoisin sovinistiksi, ja jos sattuu saamaan jonkun yksinkertaisen reppanaan asiakkaakseen, niin putsaa kyllä tuhkatkin pesästä. Raha kiinnostaa, ja varmaan sitten se muukin mikä tuollaiselle ikämiehelle rahan kanssa tulee.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Teettää avustajilla työn ja menee itse istuntoon viemään oikeustieteen professorin laskun joka on vakuutusyyhtiön korvaamaan maksimin suuruinen. Sen jälkeen asiakas ei enää kiinnostakaan.
Tämä mies ei todellakaan saa tuomareiden sympatiapisteitä bossin puvussaan ja itseriitoisin kommentein. Pikemminkin hänen ylimielisyydestään on asialle haittaa kuin avustajiensa työstä hyötyä.Bossilla on bossin puku, artisti maksaa, vai miten se nyt menikään.
- Anonyymi
Ari Huhtamäki näyttää pysyvän piilossa eikä ole kävellyt televisiokuvassa .Ovatkoneläkepäivät keinutuolissa ja muussa kivassa jo koittaneet ?
- Anonyymi
Muistan, että Ari harrasti Salossa jääkiekkoa ja oli kova pelimies.
- Anonyymi
Niin oli. Pelasi samoilla säännöillä kotona vaimon kanssa. Opiskeluaikana tiedettiin se kun vaimolle oli pitänyt ostaa uutta kivaa korua tms. kipurahana.
- Anonyymi
Ei pariskunnasta mutta Ari on sellaisen juristin perikuva, että rahan takia on valmis tekemään mitä vaan. Ei siellä omatuntoa ole taustalla, kuten vanha rikostuomio antaa osviittaa herran moraalista.
- Anonyymi
Nimenomaan. Kaveri ei hahmota edes joitain lainopillisia perustermejä joka antaa vastapuolelle ja tuomarille valttikortit, öykkärimäisyytensä ansiosta salissa vastenmielinen, ylimielinen asiamiehenä ja järkyttävä laskuttaja. Teettää taustatyön toisilla ja tulee Bossin puvussa istuntoon vastailemaan sähköposteihinsa.
- Anonyymi
Suoritti Turun kauppakorkealla ekonomin tutkintoa ja samaan aikaan oikiksessa oik.kandin tutkintoa. Jälkimmäisen hankki, ekonomin tutkinnosta en tiedä. Varmaan lahjakas kaveri, mutta sosiaalisesti aika rajoittunut.
- Anonyymi
Kuumakalle, tavis sitten muuten kun ei räyhää. Norsu posliinikaupassa.
- Anonyymi
Turun poika Ari Huhtamäki tykkäsi ennen vanhaan esiintyä lehtien palstoilla. Nyt on ollut hiljaista. Nykyään lienee Helsingin tienoilla
- Anonyymi
Kuvaansa ei aina saa palstoille, vaikka miten yrittää hakea tilaisuutta. Puhun omasta kokemuksesta .
- Anonyymi
Työpulassa ja siten rahapulassa jos on Ari, kannattaa tarjoutua Vastaamosyytetyn Kivimäen uhrien asiamieheksi..
Tarjoa palkkioksi 250 euroa nuppi ja päälle alvi. 30000x250 tekee7500000 euroa - Anonyymi
On!
- Anonyymi
Sivistymätön öykkäri, kommentoi naisen ulkonäköä todella julmasti eräässä tilaisuudessa.
- Anonyymi
Sanoisin että ei ole hänessä miestä...
- Anonyymi
Mutta aina löytyy joku reppana, joka maksaa Arskalle.
- Anonyymi
Huijarilla on yleensä huijarit asiakkaina, joten siellä p missä rattaat.
- Anonyymi
Kumpi silloin kusettaa toista enemmän. Asetelma on mielenkiintoinen
- Anonyymi
Jääköhän huijari hopealle vai suoraan pronssille ?
- Anonyymi
Onko Ari Huhtamäki mies, jolta kannattaa ostaa käytetty auto ?
- Anonyymi
Ilman muuta. Valokuva riittää
- Anonyymi
Paljonko Huhtamäki yritti laskuttaa Vastaamon jutussa ?
- Anonyymi
Mitä tapahtuu, jos asiakas suututtaa Huhtamöen eli on eri mieltä? ei halua jatkaa tai ihmettelee menettelytapoja?
- Anonyymi
Jos suututtaa herra Huhtamäen niin entä sitten. Hänen tulee jatkaa. Sinä voit ilmoittaa, että lopetat nyt tehtävän
- Anonyymi
Taitaa olla ärhäkkä kaveri Salpan entinen kiekkoilija.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vuonna 2026 jää entistä vähemmän rahaa käteen palkansaajille
Työttömyysvakuutusmaksu nousee 0,3 prosenttia. Työeläkemaksu nousee 7,15 prosentista 7,3 prosenttiin. Työmarkkinajärjest1137097Suomen kansa puhunut: Purra huonoimpia ministereitä
Kouluarvosanalla 6–, eli samaa tasoa mitä Purran oikeakin koulutodistus. Epäpätevyys on tullut huomattua Suomen talouden4945251Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1463230Joulun ruokajonoissa entistä enemmän avuntarvitsijoita - Mitä ajatuksia tämä herättää?
Räppärit Mikael Gabriel, VilleGalle ja Jare Brand jakoivat ruokaa ja pehmeitäkin paketteja vähävaraisille jouluaattoa ed2152621Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t362302Pituuden mittaaminen
Ihmisen pituuden mittaaminen ja puolikkaat senttimetrit. Kuuluuko ne puolikkaatkin sentit tai millit teistä ilmoittaa m431272En tiedä enää
Pitäiskö mun koittaa vältellä sua vai mitä? Oon välillä ollut hieman mustasukkainen, myönnän. En ymmärrä miksi en saa su771232Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu111159Varsinainen vetonaula tämä Pyhäjärven keskustelupalsta
Lisää kummasti muuttohaluja, kun lukee tätä foorumia. Tosin väärään suuntaan. Marraskuuhun mennessä tämä vähäinenkin vä681138- 1111133