Jos voisit valita...

...olisitko mieluummin hetero? Itse olen bi-nainen ja vallan tyytyväinen itseeni, mutta rupesi uteloittamaan, että onko kaikilla näin?
3792
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Bi- nainen, naimisissa miehen kanssa. Onnellisesti.
En petä (tiedoksi tiukkapipoille).
Naispuolinen ystävä on, tärkeä meille molemmille. Ihana ihminen.
Lesbo en missään nimessä haluaisi myöskään olla.

Äänestä

Jos voisin valita, olisinko hetero. En varmaankaan valitsisi sitä kuitenkaan.
Biseksuaalisuudella varustettu persoonani on ehjä näin.
Olisi kuitenkin lastenleikkiä uskotella olevansa täysihetero.

Äänestä
  • Miksi haluaisin olla jotain muuta kuin bi? Minun on jopa hiukan hankalaa ymmärtää, miten voi olla kiinnostunut VAIN toisesta sukupuolesta, siis olla puhtaasti lesbo tai hetero.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


minä kirjoitti:

...olisitko mieluummin hetero? Itse olen bi-nainen ja vallan tyytyväinen itseeni, mutta rupesi uteloittamaan, että onko kaikilla näin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu