olisi pitänyt tänään ilmouttautua suorittamaan tuomiota....mutten mennyt.....mitä nyt tapahtuu..etsiikö poliisit minua......?kun jään kiinni jos sään menetänkö vangin oikeudet?siis avotalot,lomat,työt?
mitä tapahtuu
pakoilija
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
en tiijä mutta luulisin että olet etsinätäkuulutettu nyt?
No jos et kerran mennyt ajallaan tekojasi sovittamaan, niin oletko omasta mielestäsi oikeutettu johonkin etuoikeuksiin kuten avovankilaan, lomiin tai töihin? Kun kerran alkukin on noin huonoa, niin mikä takaa, että et jättäisi palaamatta myös lomalta?
No jo menen itse mutten tänään vaan vaikka ensi viikolla, mutta menen kuitenkin itse niin lieventääkö se asiaa?
Juu tietenkin lieventää, että suhtaudut rangaistukseesi siten, että menet suorittamaan kun sattuu huvittamaan. Kyllä, epäilemättä saat tällä vakuutettua, että suhtaudut rangaistukseesi vakavuudella, rikoksiisi katuen, ja pyrit kohti parempaa ollen siten kaikkien etuisuuksien arvoinen.
Oletko itse samaa mieltä?