yksinkö vanhenen??
unijkka kerro
2
153
Vastaukset
- Unijukka15
ylipapitar: Ylipapitar symboloi rakkauden ja viisauden yhdistymistä. Viittaus olla kärsivällinen, kunnes on oikea aika. Kuuntele sisäistä ääntäsi. Jos toimit liikaa järjelläsi niin kulutat vain itseäsi. Kun elämässä on tarpeeksi aikaa hiljentyä ja rentoutua niin kuulet sisäistä ääntäsi paremmin. Ylipapitar on myöskin viittaus, että henkisiin asioihin pitäisi kiinnittää enemmän huomiota. Henkiset asiat eivät sulje maallisia pois.
Mielestäni aika sopiva kortti nousi 4smile! Ainakin sellainen kutina vähän olisi...- 4Smile
joo.., no on tässä ollu aikaa olla kärsivällinen viimeset 20 vuotta.. :)
Aikaa tosin, hiljentymiselle ei liikaa oo ollu, tän päivän oon ottanu täysin rentoutumisen kannalta.
Eilinen olikin, sitten sitä kamalampi.
Kiitos unijukka.., katotaan nyt mitä elämä eteen heittää..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1256227Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto635161SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun724290SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt1023864Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost133642Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213210SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522556Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352519Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT902258Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat672252