Ei voi olla totta!
Kävin Herttoniemen Wurthissa kysymässä olisiko heillä kiinnikkeitä kipsilevyyn.
Takahuoneesta saapuu vanhempi slaavilainen nainen ja mussuttaa suu täynnä jotain.
Esitin asiani ja hän ilmoittaa heti että ei ole! Okei,jään hetkesi tutkimaan hyllyä ja ovesta tupsahtaa ilmeisesti virolainen myyjän ystävä.
Minulta kysytään olenko tyytyväinen(en ole) ja ohjataan ovelle!
Minua ei haluttu palvella millään tavalla,mutta tämä myöhemmin saapunut virolainen sai kaiken huomion.
Arvatkaa menenkö ikinä enää ks.liikkeeseen?
Kävin Herttoniemen Wurthissa kysymässä olisiko heillä kiinnikkeitä kipsilevyyn.
Takahuoneesta saapuu vanhempi slaavilainen nainen ja mussuttaa suu täynnä jotain.
Esitin asiani ja hän ilmoittaa heti että ei ole! Okei,jään hetkesi tutkimaan hyllyä ja ovesta tupsahtaa ilmeisesti virolainen myyjän ystävä.
Minulta kysytään olenko tyytyväinen(en ole) ja ohjataan ovelle!
Minua ei haluttu palvella millään tavalla,mutta tämä myöhemmin saapunut virolainen sai kaiken huomion.
Arvatkaa menenkö ikinä enää ks.liikkeeseen?
Vastaukset 24
Vanhimmat
Sjinä olla rassisti! Tsuhna!
Mene siihen kauppaan seuraavan kerran, kun sinulla on Y-tunnus. Sitten saat hyvillä perusteilla perustettua tilin kyseiseen kauppaan(kauppaketjuun) ja palvelua. Kannattaa lukea kaupan ulko-ovesta ennen reuhaamista, kenelle myyntipisteet on tarkoitettu.
Tuota noin, mulla on tili ja olen asioinut liki 20 vuotta noissa. Ammattitaito on hyvinkin kirjavaa.. henkilökunta ei aina tajua millään mitä olen ostamassa. Selataan katalookeja ja katsellaan hyllyjä. Keskenään puivat asiaa jos sattuu olemaan 2 henkilöä paikalla.
Varmimmin saa asiantuntevaa palvelua pääpaikalla Riihimäellä (ei center).
Nykyään maahanmuuttajia myyjinä, mamukaverit hengailee ja viettää aikaa myymälässä. Eipä tarvitse enää asioida.
Taidettu ottaa halvinta mahdollista työvoimaa wurthille.
En ole itsekkään enää käynyt, kun nämä lähi idän tyypit tuli myyjiksi. Ei mitään
teknistä tuntemusta mistään.
Sulla on liika vähä ostoa. Sama juttu nykyään maatalouskaupoissa pienyrittäjiä ei palvella. Helpompaa ja nopeampaa tilata netistä.
Slaavilainen/virolainen asiakaspalvelu on kuuluisa tylyydestään, se ei ole asiakaspalvelua ollankaan...no tätä tällä rahalla.
Täällä kun virolaiset alkoivat pyörittää Euromasteria, ei mennyt kauan kun liike suljettiin.
En ihmettele, ammattitaito on hankittu laivamatkalla Suomeen ja aivokapasiteetti ei päätä huimaa, toki poikkeuksiakin on, mutta usein nämä laveamman leivän tavoittelijat ovat melko ammattitaidottomia.
Väittivät että autoni pyöränlaakerit ovat väljät. Piti käydä huollossa tarkistuttamassa. Kysyivät siellä että ehdottivatko virolaiset korjausta Tallinnassa. Ei laakereissa mitään vikaa ollut.
Meidän firma osti kanssa ennen paljon Herttoniemen wurtilta. Myyjien ammattitaito ollut jo pitkään aivan onnetonta.
Tämän myymälän palvelun taso on laskenut kuin härän häntä.
En viitsi enää edes käydä.
Ei jummarra!
huono palvelu.
Palvelee vain ulkomaalaisia asiakkaita on ainakin viittä eri kansalaisuutta myymässä ja mistään mitään ymmärtämättä
Ei oo, ei oo, ei oo ei oo varmaan asiakkaitakaan kohta.
NYT ON KYLLÄ SELLANEN KESÄHESSU MYYJÄNÄ, EI EROTA MUTTERIA RUUVISTA! MENEN STARKKIIN SEURAAVALLA KERRALLA.
Vain äärimmäisessä tapauksessa asioin aloittajan mainitsemassa liikkeessä.
Tämä siksi kun tavara on jokseenkin
pääsääntöisesti muualla jopa puolet
halvempaa ja hinnat tuolla on aina alv. 0
Sata varmasti löytää samalla hinnalla tai halvemmalla normi rautakaupasta ja hinta
on verollinen. Tiliasiakkaita siellä kyllä
kumarrellaan ehkä siksi kun hinta onkin
sillä tavalla suurempi yllätys.
En tiedä sitten kuinka suuria ostoja pitäisi
olla että saisi edes jotain alennusta.
Ja olen sitä mieltä vaikka yrittäjä olenkin
että hinnat tulee aina ilmoittaa verollisena,
tämä on hyvän kauppatavan mukaista.
Täysin samaa mieltä! Wurth kusettaa näissä hinnoissa ilman veroa ja ”alennus prosentit” on aivan hatusta temmottu.
Suuret rakennusfirmat käyttää mainittua puljua. Niitä ei hinnat kiinnosta.
Väärin. Suuret firmat neuvottelee itselleen suuret alennukset. Se on tukkuliikkeissä sääntö, että kullekin firmalle sovitaan erikseen alennusprosentit. jotkut pikkufirmatkin osaa neuvotella hyvät prosentit.
Wurth on hyvä paikka, kun haluat jotain kunnollista ja et ole niin persaukinen että hinta olisi se tärkein tekijä.
En tiedä onko siellä joskus ollut laadukasta mutta esim ruuvit katkeilee ja kannat hajoaa.
Kiinantuontia. Pakataan vain wurtin laatikoihin.
Käytän nykyään pääasiassa muita hankintapaikkoja juuri kalliiden hintojen vuoksi.
Ehkä siksi en olekaan p.a.
Laatu laskenut, esim akkukoneet aika heikkoa laatua.