Tilannekatsaus miljoonamarkkinoihin

http://www.taloussanomat.fi/asuminen/2015/10/03/rikkaista-tuli-kranttuja-miljoonakampistakin-vaannetaan/201512838/310

"Enemmistö yli miljoonan euron asunnoista myydään pääkaupunkiseudulla Helsingissä ja Espoossa. Jukka Rantasen mukaan nyt kaupaksi käyvät etenkin Helsingin kantakaupungissa sekä merenrannalla olevat kohteet"

"He etsivät ylimpiä kerroksia ja ullakko- tai kattohuoneistoja, joissa on parveke tai terassi"
9156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Tilanteemme maailmassa on nyt tämänlainen.


Talouden Tuulet puhaltaa hieman eritavoin kuin eilen suomea riepotellut myrsky, monet eivät nää tätä ennen kuin joutuvat myrskyn silmään.

2015 vuosi on kaiken alku maailmantalouden romahtimiseen.

maailman talous romahtaa alkaen 2015 -jatkuen koko tämän vuosikymmenen loppuun saakka.

Kaikkialla käy huonosti,emme siis suomalaisina koe iskuja vaan kyseessä on maailman laajuinen romahdus ,kokonaisuudessaan,ei pelkkä talous.

Äänestä
  • Mie romahan. Lukuhärö on jo romahtanut.

    Äänestä

  • Pöööööööööööööööö kirjoitti:

    Mie romahan. Lukuhärö on jo romahtanut.

    Mie homahan.

    Äänestä

Ajaudumme kokonaisuutta katsoen täysillä umpikujaan,erimaissa eri jutut mikä aiheuttaa maailman llajuisen katasrofin.

Suomessakin alkoi nyt 2015 ja se on maahanmuutajat ja keskelle lamaa talous lamaa.

Koko mailmalla alkaa kuohunta kaikki törmää seinään,kupla puhkeaa jne.....kasvua voi tulla ihan 2017 saakkakin joissakin maissa mutta maailman talouden romahdus on alkanutt 2015 .

Ihmiset eivät nyt nää ja ole kärryllä,he ovat sokaistu ja osalla ei riitä ymmärrystä,päin seinään mennään,venäjä,usa,japani¨,eurooppa repiää eurohumpassa.

Katasrofi maailman kaikkeudessa.

Olemme ns:tormäämässä junalla suureen vuoreen.

Korot nousee paniikki iskee pitkän hijaisuuden jälkeen,älkää sijoittako rahoijanne ,postukaa pörsistä poistukaa kohta on liian myöhäistä.

Äänestä
  • Ei korot nouse mihinkään lähivuosina. Kastasrofi uhkaa, katasrofin nimi on lukihäiriöinen. Lukihäiriöisellä puhkeaa kuppa.

    Äänestä

  • >>Ajaudumme kokonaisuutta katsoen täysillä umpikujaan,erimaissa eri jutut mikä aiheuttaa maailman llajuisen katasrofin.<<

    Tulevaisuus on erikseen. Asuntokaupassa pk-seudulla etenkin pelataan jo saavutetuilla pelivoitoilla eli näillä:

    http://www.iltalehti.fi/keskustelu//showthread.php?t=1244303

    Äänestä

  • "älkää sijoittako rahoijanne ,postukaa pörsistä poistukaa kohta on liian myöhäistä."
    Vieläkös niitä dollareita vai kultaa vai mitä suosittelet?

    Minä edelleen pelaisin elintarvikkeita, ja olenkin pelannut roposillani.
    2 asiaa on varmaa, jos ihminen ei kuole sukupuuttoon:
    1. Syödä pitää
    2. Asua pitää.
    Niin kauan, kuin vuokrat ovat tasolla jolla ne ovat olleet jo 20vuotta, suosittelen oman ostamista omaksi asunnoksi. Vuokrallekin laittaminen ihan järkevää kun nyt vuokrat ovat mitä ovat.

    Äänestä

Luki hyvä. Pelkotiloihin on lääkitystä. Käymällä vaan tohtorisedän, kuten Sir Loordi juttusille ja käsiteltävänä, niin johan turha takakreytesi poistuu ja näet maailmaa hiukan avarammin näkökulmin. Tartu oman mielenterveytesi tähden Sir Loordin kutsuun ja ota vastaan tarjottu hoito. Kiitos seisoo sitten tällä palstalla myöhemmin...

Äänestä
  • Ja niin lukuhärö otti yhteyttä Sir Loordiin ja Loordi auttoi lukuhäröä ahdingossa.
    Lukuhärö sai avaruutta sisällensä oikein kunnolla ja lukuhäro huomasi Loordin antaman hoidon tehoavan.
    Ja niin lukuhärö palasi asuntolaansa Loordin kartanosta rauhoittuneena ja lukuhärön kuvittelemaa maailmanloppua ei tullutkaan

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Onneksi.8.kerros kirjoitti:

http://www.taloussanomat.fi/asuminen/2015/10/03/rikkaista-tuli-kranttuja-miljoonakampistakin-vaannetaan/201512838/310

"Enemmistö yli miljoonan euron asunnoista myydään pääkaupunkiseudulla Helsingissä ja Espoossa. Jukka Rantasen mukaan nyt kaupaksi käyvät etenkin Helsingin kantakaupungissa sekä merenrannalla olevat kohteet"

"He etsivät ylimpiä kerroksia ja ullakko- tai kattohuoneistoja, joissa on parveke tai terassi"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu