Toiveissavauva

Toiveissavauva

Hei, onko normaalia että 18 vuotias tyttö on harrastanut suojaamatonta seksiä poikaystävänsä kanssa lähes 10kuukautta ilman että on tullut raskaaksi? Voiko raskaaksitulon esteenä olla tytön ylipaino, pojan epileptinen oireyhtymä tai lievä älyllinen kehitysvamma? Onko Coca Colalla todella vaikustusta hedelmällisyyteen? Entä sillä jos poika on parin vuoden ajan tyydyttänyt itseään 2-3kertaan päivässä,vähentääkö se siittiöitä ja täten vaikuttaa hedelmällisyyteen?

5

120

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 1115

      Jotain on todennäköisesti pielessä, jos 10 kuukaudessa ei nappaa. Mainitsemistasi syistä todennäköisin selitys on tytön ylipaino.

    • uhuhu

      Ylipaino voi estää ovulaation. Älyllinen kehitysvamma voi aiheuttaa varhaisia keskenmenoja ja kysynpä vaan miksi kannattaa riskeerata tehdä lapsia kehitysvammaisen kanssa ilman kromosomitestausta... haluaa lisää kehitysvammaisia ja jotka voivat olla vielä vammaisempia? Suomessa saa laadukasta perinnöllisyysneuvontaa, jonka tarkoituksena on kertoa riskit ja kertoa myös keinoja vähentää niitä riskejä.

    • toiveissavauva

      syy löytyi mies tuhkamuna

      • Homomo

        Syy löytyi sä kommenoija oot munapää


    • homomo

      ja mä tykkään munanpäästä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tykkäsin rakas

      Tuottaa sulle nautintoa❤️🔥olet paras ja nautin itsekkin suunnattomasti
      Suhteet
      37
      2340
    2. Arvaa mitä mies

      Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
      Ikävä
      55
      1337
    3. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      84
      1313
    4. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      36
      1276
    5. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      63
      1191
    6. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      39
      914
    7. Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?

      Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.
      Maailman menoa
      122
      798
    8. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      31
      751
    9. Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas

      Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi
      Yle
      23
      606
    10. Skenaario

      Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan
      Sinkut
      57
      582
    Aihe