Viking Gracen rahapeliautomaatit

Eli tämmöinen nopea kysymys johonka haluaisin vastauksen tietävältä henkilöltä joka on vieraillut kyseisellä laivalla lähiaikoina/tänä vuonna. Eli viimeksi kun olen Gracella käynyt (2vuotta sitten) ei Taxfreen edessä olevalla pelikonealueella ollut koneissa "hyttikorttilukituksia" joihinka olisi vaadittu yli 18 vuotiaan hyttikortti. Onko nyt?
658
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ne pelit ovat tarkoitettuja 18 vuotta täyttäneiden käytettäväksi, on siis aivan sama onko niissä pelkäämääsi "lukitusta", Älä siis aiheuta itsellesi pelien kanssa ongelmia joiden hoidon maksattaisit veronmaksajien kustannuksella.

Ehdit hyvin odottelemaan sen aikaa jotta kasvat hieman vastuullisemmaksi ja ymmärrät miksi lapsilta on moni jännittävä asia kielletty. Näin on toimittu sinunkin parastasi ajatellen

Äänestä

Ei ole. Ja syykin on selvä. Gracella reissatessa ei voida tietää matkustajan tarkkaa ikää

Äänestä
  • Mihin näkemyksesi perustuu, kyllä ainakin laivayhtiöltä saatavien tietojen mukaan on täysin mahdollista selvittää matkustajan`tarkka ikä`

    Äänestä

  • eikö_mikä.oli.syynä kirjoitti:

    Mihin näkemyksesi perustuu, kyllä ainakin laivayhtiöltä saatavien tietojen mukaan on täysin mahdollista selvittää matkustajan`tarkka ikä`

    Siihen että tein reissun viimeksi kolme viikkoa sitten sunnuntai illalla.

    Varauksessa annoin vain syntymävuoden. Ja kaiken lisäksi automaateissa ei ollut mitään "lukijaa"

    Sen sijaan kesän alussa kävin Virossa XPRS:llä, annoin varaukseen myös syntymäpäivän ja pelikonekin vaati sen "kortin" ja koneen näytöllä oli tällainen ilmoitus http://img152.imagevenue.com/img.php?image=955782973_Kuva0074_122_5lo.jpg

    Tietenkin voit sanoa "vikinglinen tukhoman linjoilla pelaamiseen vaaditaan että täyttää 19 vuotta sinä vuonna kun haluaa pelata" Tai muuta näsäviivasta

    Äänestä

Kasva aikuiseksi!

Äänestä

Mitä välii?

Rehelliselle tuosta ei tule mitään ongelmia.

Niille muille tuo tietää ajan käyttöä pahuuksien miettimiseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


1232 kirjoitti:

Eli tämmöinen nopea kysymys johonka haluaisin vastauksen tietävältä henkilöltä joka on vieraillut kyseisellä laivalla lähiaikoina/tänä vuonna. Eli viimeksi kun olen Gracella käynyt (2vuotta sitten) ei Taxfreen edessä olevalla pelikonealueella ollut koneissa "hyttikorttilukituksia" joihinka olisi vaadittu yli 18 vuotiaan hyttikortti. Onko nyt?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu