Omg! Menkatko kyseessä?

Outotyttö

Moi oon 12v tyttö ja musta tuntuu että mulla on ehkä alkanut kuukautiset! Olen sanonut äidille mutta tuntuu kuin se vaan nauraa mulle että ei mulla mitään murros ikää ole alkanut kun alapäässä ei ole karvoja eikä kainaloissa eikä rinnat ole kasvaneet! Mitä teen? Olen yrittänyt olla kärsivällinen, mutta nyt riitti! Kaikilla minun luokkalaisilla on jo kaikkia niitä ja osalla alkanut jo kuukautiset! (Minulla oli siis punaista housuissa) mitä teen? Joku nais-lääkäri joka tietää asiasta mieluiten vastaamaan!

3

201

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tyttövaa

      Muuttuko ruskeeks?

    • miihhhiih

      Kannattaa laittaa paperia housuihin ja jos tulee vielä niin kyllä sitten on

    • vänhempitäti

      Mene vaikka kouluterkkarille juttelemaan. Onhan se toisaalta vähän poikkeuksellista että kuukautiset alkaa vaikkei muita murrosiän merkkejä ole. Mutta tuskin mitään huolestuttavaa kuitenkaan. :) Hyvä kuitenkin ihan sekin että juttelisit jollekin asiantuntijalle, kun kerran äitisi ei oikein ymmärrä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      79
      3070
    2. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      75
      1271
    3. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      161
      1157
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1030
    5. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      103
      951
    6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      309
      925
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      43
      829
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      124
      815
    9. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      78
      815
    10. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      91
      783
    Aihe