Terve kaikki!
Voisiko joku kertoa, mitä kannattaa hankkia, jos päivittää konetta tälle vuosituhannelle?
Tarkoitus ei missään nimessä ole ostaa uutta konetta.
Käytän tietsikkaa työhön: multimedia, 3D, 2D ja koneelta todella vaaditaan vääntöä.
Esim. millaista näyttistä, prossua, emoa kannattaisi katsella, niillä rajoilla, että hinta on vielä siedettävä, eikä uuden koneen rajoilla.
Ilmeisesti Verkkokauppa on hyvä, mutta olisiko jotain kenties vielä edullisempaa paikkaa?
Näyttis varmaan Asus vai?
prossu AMD?
Kiitos vastauksistanne jo etukäteen ja hyvää joulua.
Toimiva kone ja vääntöä!
miken72
3
998
Vastaukset
- amd3000
eksyit väärälle tietonepalstalle, tämä on vitsipalsta joten i taida kovin asiallista vastausta täältä löytyä.
Voi vitsi- rosvo
eikö tuossa ole vitsiä mielestäsi???
minnuu ainaki naurattaa kun on ostamassa EI UUTTA mutta tarvii vääntöä???? - Adam
rosvo kirjoitti:
eikö tuossa ole vitsiä mielestäsi???
minnuu ainaki naurattaa kun on ostamassa EI UUTTA mutta tarvii vääntöä????se kysyy vaa,olisko kenellään pöllittyy ia halpaa
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup665201Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.1293787Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?
Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua483194Kerro kaivattusi
Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.652267Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.
Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu4501974Järkyttävä tieto Purrasta
Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.771678- 631375
- 641306
- 2611107
- 471082