Miksei oikeuskansleri ala puuttumaan suomen isänmaallisiin kohdistuviin väkivaltaisuuksiin ja poliisin toimintaan koska poliisi ei ota vastaan rikosilmoituksia suvakkien uhreilta. asiasta lukee mediassa.
Oikeuskansleri ja poliisi
Ihmetelijä
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ehkä ne nyt reagoi kun punavihersuvakit hyökkäävät poliisinkin kimppuun?
"Poliisi kertoo, että osa suvakkimielenosoittajista on varustautunut kananmunilla ja heitellyt niitä poliisia kohti.
Lisäksi yksi on suvakkianargisti otettu kiinni poliisiauton potkimisen takia.
Sekä kananmunia heitelleet että poliisiautoa potkinut ovat poliisin mukaan osallistuneet rasisminvastaiseen mielenosoitukseen.
Osa rasismia vastustavista mielenosoittajista on peittänyt kasvonsa", mikä on laitonta kun tarkoituksena on väkivalta kuten Tampereella Koskipuistossakin oli.
Äärivasemmisto pahoinpiteli miehen joukolla – Suomen media ja poliisi painoivat villaisella
Monet ovat kysyneet, olisiko pahoinpitelystä edes uutisoitu, ellei MV-Lehti olisi pakottanut valtamediaa siihen, kirjoittaa Magneettimedia.Verkossa on levinnyt video Tampereella eilen pidetystä maahanmuuttomielenosoituksesta. Videolla joukko afrikkalaista siirtolaistulvaa kannattavia äärivasemmistolaisia potkii maahan iskettyä aivovammaista Marko Parkkolaa, koska tämä on eri mieltä maahanmuuttopolitiikasta, kirjoittaa Magneettimedia.
”Rasisminvastustajat” hyökkäsivät Parkkolan kimppuun, kun tämä kuvasi kamerakännykällään tapahtumaa. Aivovammainen Parkkola kaadettiin maahan, minkä jälkeen äärivasemmistolaiset jatkoivat hänen potkimistaan. Samalla kommunistit varastivat uhrinsa puhelimen.
Suomessa noudatetun Montesquiu´n vallan kolmijako-opin mukaisesti poliisilla on toimeenpanovalta. Ylinpänä toimeenpanovallan haltijana on maan hallitus, jonka ohjeita ja määräyksiä poliisin on noudatettava.
Oikeuskansleri taas valvoo hallituksen toimien lainmukaisuutta, eikä tietenkään puutu hallituksen tekemisiin, ellei lain vastaisuutta ilmene.
Tapeeton tyyppi tässä kolmijaossa on oikeusgangsterli!
teri. Monoa pyllyyn, rahaa säästyy.
Oikeukansleri on pellelauman kunkku aiheettominen päätöksineen!
Tilanteen mukaan kukaan ei vastaa mistään ja kaikki hyvin.
Poliisi on riemumielin ottanut osaa entisen Suomen uuteen yhteiskuntajärjestelmään ja kestäköön valintansa seuraukset ilman vikinää.
A-kansalaiset ovat maahanmuuttajat joilta ei ylivertaisen asemansa takia vaadita mitään
B-kansalaiset ovat hallitus, poliisi, media ja suvakit jotka palvelevat A-kansalaisia kanavoimalla heille roskasakin rahat ja palvelemalla heidän etujaan.
Suomalainen roskasakki on se osa kansasta joka muodosti Suomen selkärangan tekemällä työtä, maksamalla veroja ja kasvattamalla taloutta, edistystä sekä hyvinvointia.
B-kansalaisten missio on tuhota isänmaallinen "roskasakki" hinnalla millä hyvänsä. Samalla kun roskasakkia tuhotaan suljetaan myös (luultavasti vahingossa) A-kanslalaisille tarkoitettu rahahana.
Siinä vaiheessa B-kansalaiset joutuvat ryöstämään toisiltaan jotta A-kansalaisille voidaan antaa heille kuuluvat rahat. B-kansalaiset ymmärtävät etteivät he koskaan pääse A-kansalaisiksi ja huomaavat raatavansa ilmaiseksi ykköskansalaisten eteen.
Siperian työleirit tulevat käsitteenä hvyin tutuiksi B-kansalaisille.
Roskasakki on hävinnyt eikä B-kansalaisilla ole mitään tietoa missä maassa roskasakki asustaa - tosin se tieto ei hyödyttäisi heitä mitenkään. Roskasakki ei tule takaisin eikä B-kansalaisilla ole oikeutta liittyä "roskasakkiin".
Minä olen ylpeä siitä että kuulun roskasakkiin. Kukaan ei voi varastaa itsekunnioitusta.
Marko Parkkola on meidän sankarimme xx
Samaa mieltä ja kovasti tänään moni kertoi syvästi ihmetelleensä nimenomaan suomen poliisin asemaa täs koko matu touhussa. ei tuntunut menevän perille vaikka kuinka selitin,ettei matujen hakkaamien suomalaisten tarvitse rutista lainkaan, sillä poliisi on todennut ettei kyse ole kuin satumuksista ja ykistäistapauksista. no meinasin saada turpaan noilta kavereiltani.