Ostettiin aivan ihana pöytäkokonaisuus, mutta pöytälevy on reilu 15 senttiä liian leveä ja jää vähän rumasti yli muiden osioiden.
Missäköhän päin tälläistä voisi lähteä kaventamaan?
En haluaisi kuitenkaan maksaa satoja euroja siitä, että ammattilainen vetäisi sirkkelillä 15cm siivun pois pöydästä, kun osaan tehdä sen kyllä itsekkin.
Vinkkejä? Ajatuksia?
Helsingin seudulla puutöitä?
kaikkeasitäosteleekin
5
177
Vastaukset
- helppoohommaa
hae honkkarisa käsisirkkeli, kavenna pöytä, ja palauta sirkkeli, sanoen, ettei täytä odotuksiasi käsisirkkelistä :D
Kaikkeahan sitä tulee osteltua. Varmaan se oli ihan hyvä ostos. Puutavaraliikkeissä on aika hyvät sirkkelit, koska puutavaraa ja levyjä myyvät. Oletko kysäissyt mistään? Tuskin se maailmoja maksaa, että pojat leikkaavat suoran reunan. Soita ja kysy, löytyisikö palvelua ja mihin hintaan. Esim Pitäjänmäessä Takkatiellä Puukeskus.
- dfghj
Espoon Nikkariverstas
- korjas_meille
Hyötypuu Töölössä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271974
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001720Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy571370Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?771344Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311038Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47936Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51933Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44882- 73866
- 109863