"Suomeen on perustettu uusi voittoa tavoittelematon, yleishyödyllinen avustusjärjestö Sininen risti ry. Sinisen ristin toiminta keskittyy avustamaan vähävaraisia suomalaisia."
http://www.satakunnankansa.fi/Satakunta/1195000670114/artikkeli/uuden hyvantekevaisyysyhdistyksen riveissa kaksi luvialaista.html
Hyvä Suomi! Tätä kannatan!
Sininen Risti - avustusjärjestö
4
603
Vastaukset
- nimirikkomus
Tuo nimi Suomen Sininen Risti rikkoo Suomen Punaisen Ristin bränduiä ja tekijänoikeutta nimeen. Toisen järjestön nimellä ratsastelu on anteeksiantamatonta. SPR haastaa varmaankin Sinisen Ristin tästä oikeuteen.
- einimimiestäpahenna
Mitä väliä nimellä kun tarkoitus on hyvä? ei tuo punainen ristikään kovin kauniilta kuulosta, silti moni sitäkin kannattaa.
- ahneita.ovat
Spr huijaa hyväuskoisia, teettää vapaaehtoisilla ja vie hynät, katsokaa johtajien palkkoja
- Anonyymi
Sininen Risti kuoli ennen kuin edes alkoi. Missään ei ole mitään paikallisosastoa eikä järjestöllä ole enää edes facebooksivua. Ihan hyvä vaan, että rasistinen vain suomalaisia auttava organisaatio tuhoutui. SPR hoitaa avustustyön niin paljon paremmin Suomessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2032175
- 1341198
- 1131073
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa23827- 58806
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä34771ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42638Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m175584Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46577- 10560