Pikku Kakkosesta tuli ysärillä sellainen ohjelma jota juonsi muistaakseni Late. Siinä oli aina joku arki päivänen keksintö. Se kertoi miten ihminen alkoi kehittämään ja miltä se alkuperäinen ensin näytti. Sitten miltä se esine näytti mihinkin vuosi lukuun aina siihen nykyhetkeen. Ohjelma, kun loppui se Late sanoi katsojille aina keksimisiin ja kaatui aina tikkusuorana kameran edestä. Sitten skrollasivat lopputekstit.
Lastenohjelma Pikku Kakkosessa 90-luvulla
0
236
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614368KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1483139Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo472458Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?482370- 982025
- 241883
- 301606
- 231602
- 1531445
- 341233