Työttömän tappolinja

loiseläjät

Muuramen kuntosalikortista työttömän alennus piostettu, seuraukset näkyvät sitten kunnan terveydenhoitomenoissa

7

241

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vituttaa.työttömät

      Miksi vitussa työttömän pitäisi käydä kuntosalilla?? Eikö työttömän päätehtävä ole saada mitätahansa töitä mahdollisimman äkkiä, jotta saa rahaa kuntosalikorttiin??? Vituttaa nämä saamattomat veronmaksajien rahoilla loisivat PUMMIT, jotka eivät sen vertaa vaivaudu työnhakuun panostamaan, että pääsisivät edes alkuun työelämässä. Tekemätöntä työtä on enemmän kuin ehtii tehdä, joten siitä ei todellakaan jää työnsaanti roikkumaan. Kyse on puhtaasti omasta viiteliäisyydestä ja mielihyvän tavoittelusta - ennemmin löhötään television ääressä kaljaa pullosta siemaillen, kuin uutterasti tehdään työtä yrityksessä ja elätetään itsensä, sen sijaan että muut elättävät. No, onneksi kohta ahkerat maahanmuuttajat paikkaavat yrittäjien ahdinkoa ja täyttävät nämä työpaikat, jotka ei näille suomalaisille kermapersetyöttömille kelpaa. Työttömät tulisikin vähintään pakottaa johonkin kuntoutukseen vaikka vastaanottokeskuksiin vaihtamaan pakolaisten petivaatteita, että edes jotain hyödyllistä elämässään aikaiseksi saavat.

    • oletihmepantu

      Kerroppa oi suuri juurtaja tekemätön homma huomisaamuksi Muuramesta. Olen paikalla aamukuudelta niin aloitetaan. Saat itsekin yrittää näyttää mallia vai onko perse Shellin pelikoneella vielä kahvitunnille asti.Missä tav taan niin testataan vähän sinunkin työkykyäsi ja tulostasi?

    • kohtapotkut

      Sitä samaa se työtön kuin työllinenkin pitää kuntosalilla käymällä kunnossa eli työkuntoaan. Vielä kun perseennuolukuntoa voisi treenata niinpääsisi solvaamaan työttömiä palstalla. Selkäranka on aina ollut joustava ja tupakistakin on luovuttu joten työlliset riisto-lusmut varokaa; täältä tullaan pukamia lipoen syrjäyttämään
      keltatakkiset hedelmäpelimiehet ja puolella palkalla!

    • säkkiintuhkaan

      Hei nyt saa uuteen uimahalli-kuntosaliin työtönkin kertalippuja yksittäisesti ostettuna. Tunnustat vain jokakerta hallin aulassa työttömyytesi aivan kuin jatkuvasti
      työkkärillekin Olet siis Muurameen ei toivottu, laiska sossupummi. Kausikortithan kuuluvat ahkerille persnuolijaisille, joilla on oikeus räkiä ja potkia kunnes YT osuukinomalle kohdalle!

      • suonenveto_taattu

        Ei tarvitse maksaa mitään kun käyt järvessä uimassa. Ei se järven vesi ole paljonkaan kylmenpää kuin uimahallissa:)) Yleensä uimahallissa altaan vesi on 26-28 asteista, Muuramessa 22 asteista.


    • zkih

      Kuntosalimaksu on aikuisilta 4,50€, muuramelaisilta työttömiltä 3€
      Työttömät pääsevät halvemmalla kuin opiskelijat ja eläkeläiset.

    • rintokuuhikset

      En maksa penniäkään koska raha menee hukkaan. Timmikroppaiset mannekiinit siellä vaan makailevat laitteissa ja mulkoilevat toistensa merkki-rätteja ja haaranperusia.
      Eli laitteet ovat varatut myös palautumisen ajaksi, jolloin kaikki sarjat pätkii, kello käy ja syke laskee. Halkosavotassa ei näy lepäileviä vätyksiä pölkyllä tai kasan päällä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      85
      6294
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3783
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3140
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      369
      1696
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1388
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1320
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      949
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      946
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      870
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      849
    Aihe