Pakolaiset Ahvenanmaan!

AhvenmaaIslammaa

Suomessa pakolaista tedään hyvää pisnestä.

2015

Onko tässä yksi Suomen iljettävimmistä ihmisistä?

Luona Oy ja Forenom rahastavat valtion kassasta pakolaisilla. Molemmat ovat Baronan tytäryhtiöitä.

Asiasta uutisoi YLE 16.9.2015 kun kyseenalaistivat Luona Oy:n tarkoitusperät pakolaisten majoitukseen liittyen. Luona Oy:n hallituksen puheenjohtajana toimii monessa eri sotkussa mukana ollut Paavo Voutilainen.

Mies joka ollessaan Helsingin kaupungin sosiaalijohtajana tilasi veronmaksajien piikkiin toimistoonsa yli 72.000€ maksaneet kalusteet

Hän myös ilman kilpailutusta antoi yksinoikeuden Forenomille Helsingin seudulla tapahtuvaan kriisimajoitukseen ja tämän jälkeen siirtyi juurikin kyseiseen yritykseen töihin minne antoi yksinoikeudet.

Kriisimajoituksen vuokrataso on korkea yhden asunnon keskivuokra on 1600 euroa kuukaudessa. Majoittajayhtiön kannattavuus onkin ollut ennätyksellisen hyvä.

Vuokrat jopa 2500€/kk

Forenom on tehnyt suuria investointeja pakolaistilanteen kärjistyessä ja aikovat löydä isosti rahoiksi. Sängyt, lakanat, peitot, tyynyt ja muita kalusteita Forenom ostaa Virosta. Ja tämänkin maksaa Suomen valtio välillisesti Forenom kautta.

Eli raha mitä menee pakolaisiin virtaa ulos Suomesta tai hyvä veli – kerhon jäsenille.

Yrityksen tulot 3 vuoden ajalta 18 miljoonaa euroa.

1

165

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • AhvenenmaanUudetAsukaat

      Welcome Refugees!

      Welcome AIDS, Syphilis, Tuberculosis, Hemorrhagic Fever, and other tropical diseases!

      Welcome crime! Including arson, rape, murder, honor killing, mutilation including genital mutilation, devastation, mayhem, and destruction! Welcome piles of severed heads at the entrances of every major city!

      Welcome theocracy! Welcome Islamic Fundamentalism and fanaticism! Welcome jihad and supremacism! Welcome tyranny!

      Welcome death of culture, music, literature, arts and humanities!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      172
      1137
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      857
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      793
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      549
    6. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      37
      541
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      296
      538
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      489
    9. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      482
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      49
      477
    Aihe