Hei.
Varasin juuri ensimmäistä kertaa äkkilähdön. Kohteena Play De Ingles, Gran canarialla.
Hotelli on kahden tähden hotelli. Matkustan yksin, joten jouduin maksamaan hieman enemmän kahden hengen huoneesta. Hintaan sisältyy lento, kuljetukset ja buffet aamiainen. 7 päivän matka. Maksoi siis 865 euroa.
Oliko kallis vai halpa matka? En ole koskaan matkustanut, niin ei ole paljookaan hajua, mitä tälläiset matkat yleensä maksaa?
Äkkilähtö kallis vai halpa?
8
183
Vastaukset
- minusta-kohtalainen
Eikös tuo ole aika kohtuullinen hinta? Ei se mikään kovin edullinenkaan ole, mutta ei kalliskaan. Äkkilöhdöt ovat usein edullisia. Voi olla tuosta vielä jopa puolet halvempia. Pitäisi itsekin varmaan katsoa joku lepokohde ja unohtaa kaikki vähäksi aikaa. Viikkokin olisi ihan kiva.
- Kissat86
Hei. Olen reissut ympäri maailmaa yleensä kylläkin määritelty hotelliin. Mutta olen viime aikoina ottanut myös äkkilähtöjä (kuten nyt, kirjoitan Turkin auringon alta) ja mielestäni maksoit matkasta kyllä todella paljon! Esim. 2014 marraskuussa olin Kanarialla Maspalomaksessa viikon itsekseni. Hotelli oli Turbo Club. All inclusive hotelli, perussiisti. Kiva allasalue ja ihan hyvät ruoat. Maksoin siis yhden hengen lisän kanssa reissusta noin 500€. Anyway. Nauti reissusta koko sydämesi pohjasta :) Toivottavasti kelit suosii!
- lonkero5
OHOH no sehän on matkasi hinta mielestäni kallis no omapa on matkasi
- sinuaonvedätetty
Matkasi on aivan älyttömän kallis. Äkkilähtöinä myydään ymmärtämättömille vaikka mitä ja tässä taas osoitus siitä.
Äkkilähdön hinta on normaalisti murto-osa maksamastasi hinnasta, halvin minkä olen bongannut, oli alle satasen. Alkujaan äkkilähdöt olivat todella äkkilähtöjä, aikaa lähtöön muutamia tunteja. - SuaVedätettiin
Kallis on, todella!! Ei olehinnalla mitään tekemistä oikeiden äkkilähtöhintojen kanssa...Itse olen mm. Kyprokselle saanut 2 vkon äkkilähdön 4 tähden hotelliin hintan 250e/hlö...Italiaan 1vko 370e 3 tähden hotelli.
- Parinen
Nyt täytyy ottaa huomioon hinnassa matkan ajankohta. Joulun, uudenvuode, syys ja talvilomien aikaan on aivan eri hinnat.
Yksinkertaisesti lasten lomien aikaan kalliit hinnat. - 76766
Tuolla hinnallal olisit päässyt 2 viikoksi Thaimaahan ja käyttörahaa menee vielä 1000 euroa viikossa eli huh huh. Sinua on jymäytetty tai sitten puhut palturia. Ko matkaa saa hintaan 400 euroa eli mieti nyt. 2 tähden hotelli on mielenkiintoinen?
- Laspalmasissa
Me sainme matkatoimistolta hintaan 398,- hintaan sisältyi kuljetukset kohteeseen ja takaisin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383819Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362954Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81855Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51588Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41069- 71924
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38854- 44764
- 65731
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22708