päiväkoti valitukset

skitsofreenista

hauhon varhaiskasvatusjohtajasta tehty useita valituksia. ystäväni joutunut suhdetoiminnan vuoksi järkyttävän ajojahdin uhriksi jolla käynnistetty huoltoriita.
lapsella perinnöllinen vaiva joka aiheutti 3 v liikunnan suhteen hieman ajoittaisia rajoitteita ja tämä tulkittiin mielivaltaisesti pahoinpitely epäilyksi. asiaa ei kuitenkaan kerrottu äidille kyseisenä aikana vaan kun mies aloitti pitkään pohjustamansa huoltoriidan. p kodin johtaja sattui olemaan miehen perhetuttu josta äidillä ei ollut tietoa. tosiasia on että ystäväni lähti miehen luota tämän väkivaltaisuuden takia johon etsi pitkään apua.
lapsi oli hoidossa p kodissa vain n 2 kk kolmevuotiaana mutta p kodin johtaja esitti vihjailut lapsen mustelmista ko ajalta äidiltä kertaakaan asioita tiedustelematta tai kyselemättä 3 v tämän jälkeen. kertaakaan hän ei ollut tavannut lasta tai äitiä koko aikana eikä todellakaan ollut yhteydessä äitiin.

p kodin johtaja lähti yksipuoliseen huoltoriitaan selvittämättä taustoja tai asioita.

koska äiti oli tehnyt useamman valituksen p koti ajalta oli hän joutunut henkilökunnan hampaankoloon vaikka valitukset olivat asiallisia ja asianmukaisia.

näitä perättömiä vihjailuja on käytetty huoltoriidassa loputtomiin ja jokainen varmaan ymmärtää että jos niiden selvittämisestä jatkuvasti kieltäydytään käytetään niitä kiusanteon pohjana loputtomiin.

sairasta mielivaltaa

0

96

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

        Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
        Maailman menoa
        262
        3208
      2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

        Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
        Maailman menoa
        74
        1264
      3. 66
        1183
      4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

        Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
        Ikävä
        180
        988
      5. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

        "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
        Taivalkoski
        47
        896
      6. Mikä se viehättävin

        Asia on kaivatussasi?
        Ikävä
        62
        879
      7. Persujen puoluekokous 2026

        Missä ja Milloin pidetään ?
        Maailman menoa
        48
        824
      8. Mitä tekisit jos

        Aamulla vierestäni heräisit
        Ikävä
        47
        752
      9. Mikä kaivatussasi

        Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
        Ikävä
        40
        731
      10. Minkä alan

        Ihmisiä kaivattunne on🤔
        Ikävä
        39
        698
      Aihe