Furby Boom?

COCCoO

Olen melkeinpä 15 vuotias ja olen aina halunnut lemmikin, mutta allergian takia emme ole sellaista voinut ottaa. Näin tuossa tuon Furby Boom lelun tai robotin. Mietin että tietääkö kukaan millainen tuo on? Sopiiko ihan 15 vuotiaallekkin. En enää leiki leluilla enkä ole leikkinyt moneen vuoteen. Pehmolelujakaan ei ole sängyssä tai muuta. Kuulostaako hullulta idealta hankkia tuollainen?

1

225

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pikkuvintiö

      Hanki vain Furby, mutta ei se lemmikkiä korvaa, mukavaa ajanvietettä se kuitenkin on: kun sen kanssa touhuaa, niin saa muutettua sen "luonnetta". Meillä on yksi tuollainen Furby Boom, vartalon väri on punainen ja päälaki ja selkä keltainen, korvat ja tassut ja silmänympärykset ja hännänpää violetit (pohjassa lukee v.2012) ja se on pieni koiranpentu olevinaan: vinkuu, haukkuu ja läähättää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tykkäsin rakas

      Tuottaa sulle nautintoa❤️🔥olet paras ja nautin itsekkin suunnattomasti
      Suhteet
      35
      2226
    2. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      84
      1303
    3. Arvaa mitä mies

      Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
      Ikävä
      56
      1288
    4. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      36
      1226
    5. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      63
      1171
    6. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      39
      884
    7. Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?

      Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.
      Maailman menoa
      122
      769
    8. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      31
      721
    9. Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas

      Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi
      Yle
      21
      572
    10. Skenaario

      Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan
      Sinkut
      55
      565
    Aihe